Deväť nových mien a logo festivalu Gothoom

Gothoom Production nám od polovice októbra postupne opäť poodhaľovali nové mená, ktoré uvidíme na budúcoročnom Gothoome. Tentokrát zverejnili až deväť kapiel a k tomu logo ďaľšieho ročníka tohto vydareného festivalu. Logo vzniklo v grafickom štúdiu Graphicores Digital Art a postaral sa oň Ján Ksinsky.  

 

ANCIENT je kapela s nórskymi koreňmi, ktorá obohatí festival svojou dávkou melodického blackmetalu. Kapele vyšiel nový album Back To The Land Of The Dead po dvanástich rokoch od ich posledného štúdiového počinu Night Visit. Na albume sa podieľala aj legenda extrémneho metalového bubnovania Nick Barker. Z pôvodnej zostavy členov kapely je už len gitarista, klávesák a vokalista Zel (Aphazel), ostatní členovia pribudli neskôr, v roku 2000 gitaristata Dhilorz a v roku 2009 bubeník Nicholas Barker.

 

SHAPE OF DESPAIR poteší všetkých vyznávačov atmosférického funeral doom metalu pomalými tempami, ťahavými skladbami naplnenými silnými klávesovými plochami a obohatenými o ženský vokál s growlom zo záhrobia vytvárajúcim ťaživú náladu. Šestica z krajiny tisícich jazier pôsobí momentálne v zostave Tomi Ullgrén (basa, gitara), Jarno Salomaa (gitara, klávesy), Natalie Koskinen (vokál), Sami Uusitalo (basa), Henri Koivula (vokál) a Daniel Neagoe (bicie). Minulý rok im vyšiel nový, v poradí už štvrtý album Monotony Fileds.

Od temných vôd k modernému melodickému death metalu sa posunieme s kapelou VINEGAR HILL. Partia z Rakúska sa dala dokopy v roku 2007 a okrem vokalistu Dominika Stadlera v nej pôsobia všetci od začiatku. Na konte majú zatiaľ dva albumy The Road To Grace (2012) a Monophobia (2015).

 

ABSU k nám dorazí až spoza veľkej mláky, z amerického Texasu. Žánrovo sa pohybujú na pomedzí black a thrash metalu. V tejto kapele nenájdete vokalistu v popredí za mikrofónom ani s gitarou, ale bude sedieť za bicími. Líder kapely Proscriptor stíha obe činnosti naraz. Sekundujú mu gitarista Vis Crom a basák Erezu. Kapela vznikla v roku 1991 a na konte majú 6 albumov, dva posledné s príhodnými názvami Absu (2009) a Abzu (2011).

Kto by povedal, že na Malte, krajine, ktorá nemá ani 250 km², nie je miesto pre metal, tak je na omyle. BEHEADED, zástupcovia tejto krajinky, vám prinesú riadnu dávku tvrdého death metalu. Farby svojej krajiny reprezentujú už 25 rokov a za ten čas stihli vydať štyri albumy. Posledný v roku 2012 s názvom Never To Dawn.

 

BURNING HATRED sú oldschool deathmetalisti z Holandska. Vznikli v roku 2002 a po štrnástich rokoch sa rozhodli, že je na čase dať svojim skladbám aj formu albumu, ktorý im vyšiel v apríli tohto roku. Pôvodný člen kapely je tam už len basák Martin Brakert, ostatní pribudli neskôr a nahradili pôvodných členov. Najmladším prírastkom je gitarista Marc Ouwendijk, ktorý prikvitol v roku 2015.

K čiernemu kovu sa opäť vraciame so švédskou kapelou IXXI. Vznikli v roku 2006 a už nasledujúci rok boli veľmi činorodí. Výsledkom ich snaženia boli dva albumy, ktoré im vyšli v roku 2007 IXXIAssorted Armament. Ďalší v roku 2009 Elect Darkness, aby si na to dali ročnú pauzu a po načerpaní síl sa vracajú v roku 2014 s ich poslednou štúdiovkou Skulls N Dust. Na svoje si pri nich prídu všetci pravoverní blackmetalisti.

Poslednou kapelou sú VOLTUMNA, black/deathmetalisti inšpirovaní etruskou kultúrou. Minulý rok im vyšiel album Disciplina Etrusca. Slovensko si prídu obzrieť už začiatkom decembra tohto roku. Takže pokiaľ ich chcete vidieť na niektorom ich koncerte, máte možnosť 2. decembra v bratislavskej Fuge a o deň na to v banskobystrickom Tartarose.


Použité zdroje:
gothoom.com/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *