Desať rokov čakania na nový album Rammstein sa zatiaľ vypláca

RAMMSTEIN. Skupina, ktorá u mnohých skolila nenávisť voči nemčine, posledným časom prekvapuje kvalitným materiálom. Je to priam až neuveriteľné, ale je to už takmer 10 rokov od vydania albumu Liebe ist für alle da (2009). Táto medzera bola sprevádzaná neustálym vyprosovaním fanúšikov, čo sa konečne vyplatilo a na vytúženú novinku sa môžeme tešiť 17. mája.

 

Je to síce ešte pekných pár týždňov, no kapela neotáľa ani omylom. Minulý týždeň vydali úryvky zo skladby Radio a Zeig Dich, po ktorej neskôr nasledovali aj Ausländer a Sex and Puppe.

 

Teraz má kapela zdieľané klipy piatich ďalších piesní: Was Ich Liebe, Diamant, Weit Weg, Tattoo a Hallomann. A ako keby to nebolo dosť, Rammstein tiež zverejnili krátky trailer na predstavenie albumu. No zaručene najviac potešili fanúšikov minulý mesiac, kedy vypustili vydarený videoklip k piesni Deutschland, a taktiež aj s piesňou Radio, ktorá už stihla dosiahnuť viac než 6 miliónov pozretí.

 

Ako povedal gitarista Richard Kruspe v rozhovore s Metal Hammer: „Už od albumu Liebe ist für alle da sme mali pár nápadov, z ktorých sme aj teraz čerpali. Kládli sme dôraz na harmónie a na to, ako môžu niektoré druhy melódií veci výrazne zmeniť. Veci, na ktorých sme si zo začiatku nikdy nezakladali, ale na ktorých nám momentálne záleží najviac. Pre mňa ako hudobníka je zaujímavejšie vidieť, ako spev zapadá do piesne alebo melódie.“

Teraz má kapela zdieľané klipy piatich ďalších piesní: Was Ich LiebeDiamantWeit WegTattoo a Hallomann. A ako keby to nebolo dosť, Rammstein tiež zverejnili krátky trailer na predstavenie albumu. No zaručene najviac potešili fanúšikov minulý mesiac, kedy vypustili vydarený videoklip k piesni Deutschland, a taktiež aj s piesňou Radio, ktorá už stihla dosiahnuť viac než 6 miliónov pozretí.

 

Ako povedal gitarista Richard Kruspe v rozhovore s Metal Hammer: „Už od albumu Liebe ist für alle da sme mali pár nápadov, z ktorých sme aj teraz čerpali. Kládli sme dôraz na harmónie a na to, ako môžu niektoré druhy melódií veci výrazne zmeniť. Veci, na ktorých sme si zo začiatku nikdy nezakladali, ale na ktorých nám momentálne záleží najviac. Pre mňa ako hudobníka je zaujímavejšie vidieť, ako spev zapadá do piesne alebo melódie.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *