Dereš zakladajú novú vianočnú tradíciu

Už sa to pomaly stáva zvykom, že vzniká čoraz viac sviatočných rockových, punkových aj metalových tradícií. Jednu takú sa rozhodli založiť aj DEREŠ. A tak už o pár dní, konkrétne 21. decembra, budeme mať prvý ročník Vianoc na dereši. No a miestom ich činu bude bratislavský Randal.

 

Dereš patria medzi naše legendy. Kapela nepretržite fungovala od roku 1986 až do roku 2006, kedy po smrti basgitaristu a manažéra Vlada Šešeru ukončili aktívnu činnosť. Zrejme nikto však nečakal, že takmer o desať rokov neskôr sa v roku 2015 vrátia na scénu, kde v zostave Vojto Bohuš (spev), Ivan Horváth (gitara), Aty Béreš (basgitara), Martin Uherčík (bicie) a Lukáš Horváth (klávesy, gitara) zotrvávajú do dnes. Čomu sa, samozrejme, veľmi tešíme. Pred dvomi rokmi dokonca vydali vinylovú verziu dvojalbumu Na panské.

 

Na prvé Vianoce na dereši si prizvali ako hostí PAĽO DRAPÁK BAND a MILOŠA DODA DOLEŽALA, čiže ďalšie dve legendy. Prvý z nich je bývalým spevákom Metalindy, ktorý aktuálne už niekoľko rokov funguje sólovo. Druhý zase býval frontmanom českej legendy Vitacit a hral aj v Pražskom výbere. Od roku 2009 až do dnes Doležal hráva v skupine so svojím synom.

 

Stôl týchto Vianoc je prestretý. Stačí si už len ,,prisadnúť“ k tejto výbornej zostave a poriadne sa zabaviť. Prijimete ich ponuku? Ale neváhajte príliš dlho, keďže kapacita je obmedzená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *