Def Leppard a Whitesnake zavítajú spoločne do Čiech

Keď sa povie britská rocková kapela, tak si každý asi vybaví nejakú inú. Ale veľmi veľa milovníkov tohto žánru si s určitosťou spomenie na hrdých Britov a skvelých muzikantov DEF LEPPARD. Práve táto kapela sa po štyroch rokoch vracia opäť do Čiech, aby 17. júna 2019 pripomenula svojim fanúšikom, ako znejú zásadné hity ich dlhoročnej a úspešnej kariéry naživo.

 

Niet pochýb o tom, že Def Leppard sa stále radia medzi jednu z najdôležitejších formácií v rockovom svete, o čom svedčí aj viac než sto miliónov predaných albumov po celom svete. V priebehu svojej kariéry nahrali jedenásť štúdiových albumov, z ktorých viaceré sa dajú považovať za prelomové a ich tvorba ovplyvnila nejednu generáciu fanúšikov aj kapiel a veľkolepé živé vystúpenia sa stali synonymom ich mena. Aj vďaka tomu sa koncerty tohto kvintetu zo Sheffieldu stali veľmi vyhľadávanými a kapela naďalej úspešne vypredáva arény po celom svete.

 

Def Leppard sú na scéne už viac než štyridsať rokov. Ich vznik sa datuje na rok 1977. O tri roky neskôr vyšla prvá štúdiovka On Through The Night a po nej ešte ďalšie tri, kým sme sa dostali k nezabudnuteľnému a doslova legendárnemu albumu Hysteria. Len v USA sa ho predalo dvanásť miliónov. História kapely ale, bohužiaľ, nie je iba o závratných predajoch dosiek a vypredaných vystúpeniach, ale aj tragických okamihoch ako smrť gitaristu Stevea Clarka či nehode Ricka Allena, kvôli ktorej prišiel o ľavú ruku. Azda o to viac je kapela sympatická.

 

So všetkými strasťami sa obdivuhodne vyrovnali a preukázali obrovskú silu a empatiu. Svedčí o tom aj fakt, že za Ricka nikdy nehľadali náhradu na post bubeníka. Práve naopak. Snažili sa mu čo najviac pomôcť. Podľa speváka Joea sa vďaka elektronickému systému stal z Ricka ešte lepší bubeník, než bol kedykoľvek predtým. Rickova súprava bola kompletne elektronická od roku 1986 do roku 1995. Potom sa Rick začal pomaly vracať ku klasickým bicím.

 

Za zmienku určite stojí aj to, že Def Leppard patria medzi osem anglických kapiel/umelcov, ktorým sa dostalo v USA ocenenia Diamond Award. V Sieni slávy robia spoločnosť velikánom ako The Beatles, Elton John, Pink Floyd, George Michal, Eric Clapton a Bee Gees.

 

Po toľkých superlatívoch nám neostáva iné, iba sa tešiť, že pri plánovaní svojho koncertného turné na rok 2019 Def Leppard nezabudli ani na Českú republiku. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na vynikajúcu šou plnú skladieb z celej histórie kapely.

 

V pražskej O2 aréne sa predstaví v ten istý večer aj iná kapela, ktorá na scéne slúži svojim fanúšikom už viac ako štyridsať rokov. WHITESNAKE sú späť s novou doskou Flash & Blood a vyrážajú na turné. Rocková legenda, ktorú založil David Coverdale s potešením oznamuje turné, na ktorom predstaví piesne z nového albumu a pripomenie fanúšikom svoje najväčšie hity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *