Deep Purple chystajú nový album

Bežný smrteľník si po sedemdesiatke, ak sa jej v zdraví dožije, obvykle užíva zaslúžený dôchodok. Členovia hardrockovej legendy DEEP PURPLE si točia albumy, akoby sa nechumelilo. Platne Now What?! aj Infinite sú nielen dôkazom, že to pánom muzikantom ešte stále hrá, ale aj veľmi dobrým hudobným materiálom v kontexte diskografie samotnej kapely, čo je vzhľadom na vek protagonistov naozaj pozoruhodné. Navyše, nevyzerá to, že by sa chystali oddychovať.

 

Podľa gitaristu Stevea Morsea začali Deep Purple pracovať na novom albume. Rovnako potešiteľné je, že zoznam doteraz ohlásených zastávok posledného (?) turné Long Goodbye Tour zrejme nie je uzavretý. V rozhovore pre Andertons Music Co. to potvrdil samotný Morse.

 

Pracuje sa na dvoch albumoch – jeden s Flying Colors (druhá kapela Stevea Morsea, zložená z hviezdnych mien ako Neal Morse či Mike Portnoy, pozn.) a jeden s Deep Purple. A viem aj o tom, že ešte neboli potvrdené všetky koncerty Deep Purple, ale nikomu nevravte, že som vám to povedal“.

 

Na otázku, či to budú koncerty práve na podporu novinky, odpovedal vyhýbavo: „Neviem. Možno sa niečo udeje v Spojených štátoch, ale nič ešte nie je booknuté, v tejto chvíli vypúšťam len klebety.“

 

Ostáva dúfať, že tieto pletky sa stanú skutočnosťou, že Slovensko neostane opäť ,,naocot“ a že nový album nebude len zbožným prianím. „Párplovia“ ešte určite majú čo povedať.


Použité zdroje:
loudersound.com
foto: post-gazette.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *