Dee Snider a Tarja Turunen naspievajú vianočný duet

Vianočné pesničky sú väčšinou otravným šumom z rádií, ktoré začínajú hrať príliš skoro a prestanú s tým až vtedy, keď už ich nemôžu počúvať ani moderátori. Niektoré z nich sa síce stali ikonickými, najmä tie zahraničné, no každým rokom vznikajú nové a, bohužiaľ, aj slovenské, resp. české „hity“. Často zapadnú prachom ešte skôr, ako skončia sviatky a nikto poriadne nevie, prečo vôbec vznikli. Peniaze? Zviditeľnenie sa? To možno. Ale talentu a umenia je v nich pramálo.

A teraz príde to zaujímavé. Dee Snider z TWISTED SISTER zložil svoj vlastný vianočný song. Dávno, ale zložil. A viete, kto si ho vložil na album? Celine Dion! Situácia je o to komickejšia, že Snider s tým síce súhlasil, ale nechcel, aby sa dozvedela, kto skladbu zložil. Bál sa totiž, že by mohla z tejto „spolupráce“ odstúpiť. No a prečo pieseň Snider vôbec zložil? Urobil tak na želanie jeho manželky, ktorá po ňom chcela ako darček práve vianočnú pesničku. Jej pôvodný názov od Deeho bol God Bless Us Everyone, no na albume Celine Dion skončil pod názvom The Magic Of Christmas Day (God Bless Us Everyone).  

Povedali by ste to niekedy na Snidera? No a dostali sme sa aj k novinke, ktorou je Sniderove oznámenie, že túto skladbu konečne nahrá aj on v spoločnosti metalovej bohyne Tarji Turunen. Tento duet vznikne z dôvodu, že skladba obsahuje pre Snidera časti položené privysoko, takže mu s nimi Tarja s radosťou pomôže. Žeby konečne verzia, ktorá by potešila aj iné publikum? 

Skladbu naspievanú Celine Dion si môžete vypočuť nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *