Decapitated a Wastage roztočia hlavy v Košiciach

Poľskí Decapitated a slovenskí Wastage – to sú hlavní headlineri v posledný aprílový piatkový večer, a teda 24.4. Spolu s nemeckými a rakúskymi kapelami vystúpia v Košiciach.

Decapitated predstavuje jednu z popredných poľských technicko-death metalových kapiel. Založená bola v roku 1996, od tej doby nahrali päť dlhohrajúcich albumov. Kapela získala na metalovej scéne popredné miesto, a to dokonca z celosvetového hľadiska, a každým ďalším albumom len dokazuje svoje kvality. Album Carnival Is Forever vyšiel v roku 2011 pod značkou Nuclear Blast, a už to je postačujúce, aby metaluchtivý človek pochopil, že to niečo znamená. V košickom Collosseu sa predstavia po dlhých štyroch rokoch pred turné po Austrálii. Je to možno na dlhší čas jeden z ojedinelých klubových koncertov na Slovensku, na ktorom budú propagovať svoj posledný album „Blood Mantra“, ktorý vyšiel minulý rok, taktiež u Nuclear Blast. Decapitated je značka kvality, a isto to potvrdia aj na tomto koncerte. http://www.decapitatedband.net

Wastage je thrashcore z Košíc a na tomto koncerte pokrstia svoj nový album „Slave to The System“, ktorý vyjde v najbližšom období. Kapela pomerne aktívne koncertuje doma aj v zahraničí. V skupine pôsobia muzikanti, ktorí sú už ostrieľaní z účinkovania z predošlých kapiel, možno známejších v undergroudovej scéne, napr. na bicích hrá Miro Szeman (ex Xibalba, The Weed,) Jozef Daraš (ex Mortuary, Xibalba) za mikrofónom Bohuš Michalko predtým Stone Cold Bitch či Eternity. Skupina postúpila do finále Wacken Metal Battle Slovakia, svoju novinku budú predstavovať na tomto koncerte, ale aj iných akciách aj za hranicami Slovenska. https://www.facebook.com/WastageSK

Pozvanie na akciu prijali aj ďalšie nádejné kapely zo zahraničia, a to Resonant of Mind z Nemecka, ktorí hrajú post-hardcore a metalcore Chemical Cancer z Rakúska.

Tešíme sa na vás 24. apríla v Košiciach v klube Collosseum. Začneme o 18:00, vstupné na mieste bude 12€, v predpredaji 10€ v sieti Ticketportal.

FB event : https://www.facebook.com/events/344332002427421

Decapitated a Wastage roztočia hlavy v Košiciach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *