Death DTA pripomenú Chucka Schuldinera v Brne aj v Košiciach

Na jar sa do Európy vráti DEATH DTA, projekt, ktorý má pripomenúť zosnulého frontmana Death Chucka Schuldinera. V rámci turné European Thought Patterns 2016 si urobia zastávku 7. apríla v Brne a 8. apríla v Košiciach a sľubujú prierez celej diskografie. Čerstvý album na turné predstaví sprievodná nemecká progresívna kapela OBSCURA.

 

Death je jeden z najdôležitejších pojmov metalovej histórie. Tá ich sa začala písať na Floride v prvej polovici 80. rokov. Z undergroundu sa prepracovali až medzi najväčšie hviezdy a na tom mal veľkú zásluhu práve spevák, gitarista a autor väčšiny skladieb Chuck. Keď v roku 2001 podľahol ťažkej chorobe, Death svoju púť ukončili.

 

Projekt Death DTA bol ohlásený v roku 2012 ako pocta Schuldinerovi. V zostave sa v minulosti objavili rôzni členovia Death. Pre nadchádzajúce turné bude zostava rovnaká ako vlani, kedy sa kapela objavila aj na festivale Brutal Assault – Steve Di Giorgio, Gene Hoglan,  Bobby Koelble a Max Phelps, ktorý Chucka nepripomína len gitarou.

 

Do brnianskej Flédy a košického Collossea si so sebou privedú kapelu Obscura, v hudbe ktorej sa nedá prepočuť Schuldinerov odkaz. Títo progresívni metalisti práve vydali album Akróasis.

 

Vstupenky sú dostupné v bežných predpredajných sieťach. Udalosť na FB: Brno, Košice

Death DTA pripomenú Chucka Schuldinera v Brne aj v Košiciach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *