Dead Kennedys sa ukážu v lete v Bratislave

Všetci punkáči pozor! Legendárna hardcore punková partička DEAD KENNEDYS sa ukáže v bratislavskom klube Randal. Udeje sa tak v piatok 21. júna. Na pódiu sa odprezentuje trojica East Bay Ray, D.H. Peligro a Klaus Flouride. Za mikrofón sa postaví spevák Ron „Skip“ Greer. Ten je už dlhé roky náhradou za zatrpknutého bývalého frontmana Jella Biafru, ktorý sa venuje okrem politiky aj svojej sólovej kariére.

 

Kapela menom Dead Kennedys funguje už od roku 1978 a na konte má štvoricu albumov. V roku 1986 sa kapela rozpadla a chalani šli každý svojou cestou. Po rôznych súdnych naťahovačkách a ohováračkách sa trio muzikantov v roku 2001 rozhodlo, že to dajú znova dohromady. Páni sa však nestretli s pochopením u bývalého hlavného vokalistu. Jello Biafra vojnovú sekeru zdá sa ani po rokoch zakopať nechce, a tak hity ako Holiday In Cambodia či nezabudnuteľnú California Uber Alles odspieva súčasný spevák Skip.

 

Kapela má neuveriteľne veľký podiel na formovaní punku a hardcoreu v San Franciscu, kde sa o niekoľko rokov začala tvoriť aj solídna thrashmetalová a HC scéna. Logo Dead Kennedys bolo možné vídať aj na gitare zosnulého Jeffa Hannemana (Slayer) aj na tričku, ktoré nosil Dave Mustaine (Megadeth). Tak isto boli vzormi pre punkové kapely novej generácie ako napríklad Green Day.

 

Mená predskokanov sú, zdá sa, ešte stále tajomstvom, no už samotní Dead Kennedys sú zárukou naozajstného old school punku z Kalifornie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *