David Bowie má vlastné súhvezdie

Hviezda dostala hviezdy. Nie, nie je to vtip. Belgická rádiová stanica sa spojila s astrológmi, ktorí zo siedmych hviezd – Sigma, Librae, Spica, Alpha Virginis, Zeta Centauri, SAA 204 132, Beta Sigma Octanis Trianguli Australis – v blízkosti Marsu vytvorili súhvezdie Starman. To má predstavovať blesk použitý na tvári britského speváka na obale albumu Alladin Sane z roku 1973.

Všetko sa to stalo asi tak, že Studio Brussel kontaktovali verejné observatórium MIRA v Gimbergen, aby im pomohli uctiť si zosnulú legendu. Phillipe Mollet z MIRA povedal: ,,Nebolo jednoduché nájsť zodpovedajúce hviezdy. Studio Brussels nás poprosilo, aby sme Bowiemu dali jedinečné miesto v galaxii. Poukazujúc na viaceré jeho albumy sme vybrali sedem hviezd – Sigma, Librae, Spica, Alpha Virginis, Zeta Centauri, SAA 204 132, Beta Sigma Octanis Trianguli Australis – v okolí Marsu. Konštalácia je kópiou Bowieho ikonického blesku a bola zaznamenaná presne v čase jeho smrti.“

 

Observatórium vytvorilo aj webovú stránku s názvom Hviezdny prach pre Bowieho. Fanúšikovia majú za úlohu kliknúť na prázdny priestor vo vnútri príslušnej konštalácie v Google Sky a vpísať svoju obľúbenú Bowieho skladbu. Po kliknutí sa zobrazí zoznam Davidových piesní a vy si z nich môžete vybrať tú vašu. Popisky budú vpísané do konštalácie, aby jej pomohli viac zažiariť.

https://youtube.com/watch?v=v–IqqusnNQ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *