Dave Grohl vydáva mini dokument

Pýtali ste sa niekedy sami seba, čo cítia hudobníci, prípadne ako vnímajú svoj život a čím je pre nich hudba? DAVE GROHL z FOO FIGHTERS sa rozhodol prostredníctvom dvojdielneho mini dokumentu ukázať svetu, ako svoje poslanie vníma on, aké je to zasvätiť svoj život hudbe.

 

Prostredníctvom dokumentu, ktorý ponesie názov Play a budete si ho môcť pozrieť už 10. augusta, chce Grohl sprostredkovať fanúšikom, akým spôsobom býva hudobník odmenený za svoju prácu a ako sa vyrovnáva s rôznymi skúškami. Obsahom filmu bude aj kompozícia napísaná, nafilmovaná a nahraná Grohlom samotným, a to prostredníctvom siedmich rôznych nástrojov.

 

Prvá časť dokumentu je tvorená formou rozprávania príbehu v zákulisí. Zameriava sa na vzťah, ktorý si Dave vytvoril s hudbou. Druhá časť je dvadsaťtriminutovým mini koncertom, kde však hrá iba jediný človek za celú kapelu titulnú skladbu nazvanú Play. No a keďže Grohl nahral všetky nástroje na nej úplne sám, je film tvorený zostrihom viacerých videí.

 

A ako sa k tomuto projektu vyjadril sám Dave? ,,Keď sledujem, ako moje deti hrajú hudbu a učia sa spievať alebo hrať na bicích, privádza ma to naspäť k časom, kedy som bol sám v ich veku, počúval som rôzne albumy a učil sa hrať iba podľa sluchu. Keď beriem deti na miesto, kde dostívajú lekcie, vidím miestnosti plné detí, ktoré sa to snažia naučiť. A aj teraz ako 49-ročný muž sa stále snažím učiť… Nie je to niečo, v čom by ste vôbec niekedy dokázali byť majstrom. Vždy sa ženiete za ďalšou výzvou a vždy sa snažíte nájsť spôsob, ako sa zlepšiť v tom, čo ste sa už naučili.“

 

Okrem toho, že Grohl všetko nahral sám, podieľal sa aj na réžii celého filmu. A pokiaľ by ste vo svojej zbierke chceli mať len samotnú nahrávku Play, tak si počkajte do 28. septembra, kedy vyjde na vinyle. Predobjednať si ju však môžete už teraz.


Použité zdroje:
Foto: loudersound.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *