Dark Tranquillity sú chudobnejší o člena

Čelní predstavitelia gotheborskej vetvy melodického death metalu DARK TRANQUILLITY zverejnili na svojom facebookovom profile dve novinky. V skladbách k jedenástemu, zatiaľ bezmennému štúdiovému záseku dolaďujú posledné detaily. Toľko k pozitívam, tá horšia časť správy informuje o tom, že zakladateľ tejto švédskej svorky, gitarista Martin Henriksson, už nie je jej súčasťou. Prekvapujúce je, že je tomu tak už niekoľko mesiacov, avšak kapela zdôrazňuje, že rozlúčenie prebehlo v zmierlivom duchu.

Svoje vyjadrenie poskytol aj Henriksson: „Nedávno som opustil kapelu. Pociťujem, že som stratil vášeň pre hudbu a Dark Tranquillity potrebujú členov, ktorí sú muzike odovzdaní na 100%. Práve z tohto dôvodu som sa rozhodol, že pre všetky strany bude najlepšie, keď sa stiahnem do ústrania a zanechám skupinu v stave s najlepšou šancou rásť a stať sa ešte silnejšou. Prežil som 26 rokov naplnených skvelými spomienkami. Zložili sme spolu množstvo skvelej hudby a za to budem naveky vďačný. Ďakujem všetkým fanúšikom, crew a ostatným ľuďom, ktorí boli zapojení a celé tie roky podporovali Dark Tranquillity.“

Martin Henriksson spoluzakladal formáciu v roku 1989 ešte pod názvom SEPTIC BROILER. Premenovali sa o dva roky neskôr a vydali dokopy 10 albmov (posledný v roku 2013), 5 EP a 4 live albumy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *