Dark Tranquility v novembri predstavia nový album

Vyzerá to tak, že tohtoročná jeseň bude, čo sa týka nádielky čerstvých nahrávok, mimoriadne bohatá. K zástupu kapiel, ktoré plánujú vydanie nového albumu v sychravom počasí (Epica, Insomnium, Opeth, Pain, Testament a ďalší), sa pridávajú aj DARK TRANQUILITY. Švédi sú už nejaký čas zatvorení v štúdiu a nahrávajú svoj dlho očakávaný jedenásty album. Ten sa podľa najnovších informácií bude volať Atoma a svetlo sveta uzrie 4. novembra tohto roku, opäť u Century Media Records.

 

Bubeník Anders Jivarp sa už dávnejšie v médiách vyjadroval, že nové skladby sú veľmi gitarovo orientované a myslí si, že veľa fanúšikov prekvapia, pretože to, čo vytvorili, vraj smeruje skôr k staršej tvorbe kapely. Posledné vyhlásenia zostavy informujú, že nahrávanie je už za polovicou: Presne tak! Už sme viac ako z polovice hotoví s nahrávaním ďalšieho albumu a to, čo vzniká, bude rozmanitou a podnetnou záležitosťou, ktorá bude obsahovať množstvo rôznych aspektov zvuku D.T. Kým sme ešte zahĺbení v procese tvorby, je pre nás ťažké byť konkrétnejšími, no z nového materiálu sme neskutočne nadšení a už sa nemôžeme dočkať na to, že už čoskoro budeme môcť výsledky zdieľať aj s vami.“

Dark Tranquility v novembri predstavia nový album

Nahrávanie aktuálne prebieha v štúdiu klávesáka Martina Brändströma, pričom o obal albumu sa opäť postaral gitarista Niklas Sundin. Mixovanie bude mať pod palcom David Castillo, ktorého prácu ste mohli počuť na albumoch Opeth, Katatonie či Candlemass. Ruka v ruke s vydaním novej nahrávky začne aj americké turné. Kapela na svojej facebookovej stránke sľubuje, že na európskych pódiách by sme ich mali privítať začiatkom budúceho roka. Ak však patríte medzi nedočkavcov, na festivale Brutal Assault u našich českých susedov si zostavu môžete vypočuť aj skôr, a to 11. augusta.


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *