Dark Sarah: Fantasy a hororové príbehy na albume Grim

Metal je veľmi rôznorodý a v podstate stále vznikajú ďalšie jeho podžánre. Tak je to aj so škatuľkou cinematic metal. Čo si pod tým môžeme predstaviť? Rozprávkové fantasy príbehy, ktoré sa objavujú nielen v hudobnom prevedení. Predstaviteľom tohto žánru je zoskupenie Dark Sarah.

„Vitajte v Grim – novom fantasy hororovom príbehu, ktoré stvárňujú ikony cinematic metalu Dark Sarah. Úžasný rozprávkový príbeh, ktorý ponúkajú na štvrtej štúdiovke,“ takto láka fanúšikov fínska kapela na svojom webe.   

Okrem hudby Dark Sarah ponúkajú aj knihy, šperky, oblečenie, dokonca aj vešteckú guľu. Každý ich produkt rozpráva príbeh, ktorý koncipujú aj muzikantsky. Do príbehov zapájajú aj iných umelcov.

Dark Sarah: Fantasy a hororové príbehy na albume Grim
Dark Sarah: Fantasy a hororové príbehy na albume Grim

Kapelu založila sopranistka Heidi Parviainen v roku 2012 po tom, čo opustila inú fínsku kapelu Amberian Dawn. Na pleciach charizmatickej frontwoman naozaj leží veľa vecí – hudba, videoklipy, písanie kníh a textov, výroba šperkov…

Napriek tomu, že Dark Sarah patria do stajne Napalm Records, ani tak veľké vydavateľstvo nezaručuje dostačujúce množstvo peňazí. Najnovší album Grim bol vydaný z prostriedkov crowdfoundingu. Čoraz viac naberajú na popularite podobné formáty, aby si začínajúci alebo menšinoví umelci mohli vydať svoje produkty a pomáhajú im pri tom finančné príspevky od iných ľudí.

Okrem posledného albumu Grim majú Dark Sarah na konte ďalšie tri albumy. Najviac sa zapísali do širšieho povedomia kontroverzným klipom All Ears.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *