Dark And Loud v srdci Slovenska

Po úspešnom koncerte v Bratislave sa presúvame s turné Dark And Loud do Banskej Bystrice, kde v klube Tartaros spolu s DOWN TO HELL vystúpili kapely SINNERS MOON zo Serede a DYSANCHELY z Trnavy.

 

Akcia tradične, ako to býva, začala o viac ako hodinu neskôr. Prví sa na pódium postavili Sinners Moon, po dlhšom naťahovaní sa s pánom zvukárom sa nakoniec dohodli. Zachytili sme síce sťažnosť, že hore na pódiu sa vôbec nepočuli, ale musím dodať, že dole pod pódiom bol zvuk dobrý. A tak odpálili svoj set skladbou Fly To The Moon, ktorej prvé tóny pripomínali Star Wars. Naštastie sme sa veľmi rýchlo dostali naspäť k metalu. Dnes im chýbal vokalista Vilo. Jeho úlohu však statočne zastúpili Luken a Viktor, avšak žiadny duet a lá Kráska a zviera sa nekonal. Simona sa skôr prejavila ako prísna krotiteľka. Jej dominantné postavenie na pódiu na úkor kapely sa nedalo poprieť. Po hlasovej a pohybovej stránke, nevynímajúc komunikáciu s publikom výborné. Zvyšok kapely, aj keď trochu v úzadí, ju dobre dopĺňal. Ako prekvapenie si pre nás prichystali úplne novú skladbu Far Beyond The Stars. Na skok si na pódium priskočil Tomáš Rechtorík(Revoltage, Core of Hell) a spolu so Simonou odspievali duet My Servant. Pieseň má v koncertnom prevedení odznieť v kombinácii ženský vokál a growl, ktorý nahrádza melodické party naspievané Tonym Kakkom (Sonata Arctica). Tentokrát bol podaný melodicky a Tomáš to poňal v štýle Manowar. Aby sme však iba nechválili, musíme spomenúť Lukenovu bordovú košeľu v štýle „podnikateľ 90. rokov“. To na pódiu rozhodne nie. Komu sa páči tvorba Sinners Moon a bude náhodou 17. 3. 2016 v Bratislave, príďte ich podporiť na Činobu Súboj Kapiel.

 

Setlist:  Fly To The Moon, Dark Episode, Falls Over The Neverland, Inner Demons, Far Beyond The Stars, Energize Me, My Servant, Memento Mori

 

Druhým vystupujúcim boli Down To Hell. Keď u prvej kapely bolo vidieť hlavne speváčku, tak v tomto prípade im chýbala.Speváčka Zuzka sa rozhodla medzičasom z kapely odísť. Napriek tomu podala kapela výborný výkon. Z môjho pohľadu ich zatiaľ najlepšie vystúpenie celého turné, a tak isto jasný headlineri večera. Ich hra bez ženského vokálu vyznela podstatne tvrdšie, agresívnejšie, ale zároveň kapela vystupovala ako celok omnoho konzistentnejšie. Preto by som možno na ich mieste v budúcnosti speváčku v kapele úplne vypustil alebo sa poobzeral po niekom s podstatne väčším nadaním. Jediné, čo mi chýbalo, bolo, že nemohli odohrať Nemŕtvu Nevestu. Tam sa to bez ženského vokálu jednoducho nedalo. Nahradili ho však úplnou novinkou Na konci s dychom. Na pódiu ste videli hlavne Kaniho, ktorý s vypätím všetkých síl, ale výborne alternoval vokál, ktorý bol pôvodne určený pre dvoch. Nechýbali ani jeho typické grimasy ako doplnok k jeho verbálnemu prejavu. Netreba dodávať, že ich výkon bol patrične odmenený a nakoniec bol vypýtaný prídavok od publika Krvavé jazero, ktoré sme takto mohli počuť za večer už druhýkrát. Namiesto zrušenému koncertu v Nitre, ktorý mal byť 19. 3. 2016, si môžete Down To Hell pozrieť v ten istý deň na inom koncerte v Seredi.

 

Setlist: Pán vetra, búrky a mrakovKrvavé jazeroSmrťSkazení, Na konci s dychom, Drak, Bosorské sólo

 

Posledným vystupujúcim boli melodický death metalisti Dysanchely z Trnavy. Kapela už je pár rôčkov na scéne a má čo-to za sebou. Veď dvadsať rokov existencie, to už sa dá hovoriť o kultovej kapele. Napriek technickým problémom na začiatku, keď sa opäť nie a nie nazvučiť a potom následne porucha, keď museli meniť bedňu na gitaru, sa im nakoniec podarilo spustiť svoj našlapaný set. Odzneli skladby Septic Idol, Mist či Only Dust. Ich šou nás po dvoch melodických kapelách príjemne prebrala živšími deathmetalovými rifmi. Vyčítať sa im snáď ani nič nedalo. Dókazom toho, že všetky tri kapely podali výborný výkon je aj to, že napriek tomu, že pod pódiom mohlo byť tak do 40 ľudí, nikto neodišiel pred koncom koncertu.

https://youtube.com/v/bVtbpJvW50k

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *