Dámsky večer na Maydreams Evening 3 v Trnave

V druhej polovici mája, ešte pred začiatkom festivalovej sezóny, sa v trnavskom Artklube predstaví zmes symfonicko-melodických metalových kapiel zameraných najmä na vokálne spevy nežnejšieho pokolenia na treťom ročníku akcie MAYDREAMS EVENING. Tento rok tu 20. mája vystúpia tri kapely –  SINNERS MOON a ANTHOLOGY zo Slovenska, zahraničným hosťami budú TEZAURA.

 

V poradí prvou kapelou, ktorá sa predstaví, budú Anthology z Nižnej. Vznikli v roku 2008. Ich predchádzajúci počin s názvom The Prophecy výrazne nasmeroval ich tvorbu do výšin, v ktorých sa momentálne pohybujú. Hrajú symfonický power metal s výrazným ženským spevom ich vokalistky Raylyn. Bude to ich premiéra na trnavskej pôde a prídu predstaviť svoj najaktuálnejší album s názvom Angel´s Revenge.

 

Ďalšou kapelou, na ktorej premiéru sa môžete tešiť, je Tezaura z Brna. Tezaura funguje už od roku 2010. Sú známi svojským štýlom melodického metalu dopĺňaným o vokál speváčky Lori. Na svoju trnavskú premiéru prinesú novinku – EP Heartcore. V minulosti kapela predskakovala takým menám ako Haggard alebo poľská Desdemona.

 

Poslednou kapelou tak budú takmer domáci Sinners Moon, ktorí na čele so speváčkou Simonou a vokalistom Derickom predstavia a pokrstia zatiaľ nevydané EP Far Beyond The Stars. Vznikli v roku 2011 v Seredi pod taktovkou gitaristu Lukáša. V roku 2014 vydali svoj debutový album Atlantis aj za pomoci známeho nemeckého gitaristu a producenta Rolanda Grapowa. Počas svojej existencie robili support, podobne ako Tezaura, kapele Haggard alebo aj izraelskej kapele Orphaned Land. Na albume sa podieľal spevom v piesni My Servant aj spevák Sonata Arctica Tony Kakko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *