Ďalší rebeli z Teheránu Confess útočia v novom singli

Kapela pôvodne z iránskej metropole našla azyl v Nórsku po tom, čo si členovia mali odsedieť 14 rokov väzenia za to, že hrajú metal.
Po strastiplnej existencii si môžu trochu vydýchnuť a dávajú o sebe vedieť prostredníctvom nadupanej skladby.

Frontman a gitarista Nikan Khosravi opísal pesničku Eat What You Kill: „Vždy som sa inšpiroval temnou stránkou vecí. Vecí, z ktorých sme sa naučili niečo, čo popierame alebo prijímame. Napríklad, v nás ako ľudských bytostiach tkvie zvieracia stránka. Väčšina z nás vie, ako to má skrývať, ale v skutočnosti nie sme príliš odlišní od iných divých cicavcov. Len sa jednoducho vieme správať civilizovane, ale v čase ohrozenia sa vraciame k našim koreňom prežitia. Dôvod, prečo sa pesnička volá „Eat What You Kill“ je preto, že musíš znášať následky svojich činov. Je v tom kus irónie.“

Ďalší rebeli z Teheránu Confess útočia v novom singli
Ďalší rebeli z Teheránu Confess útočia v novom singli

Kapela Confess sa vo svojej rodnej krajine potýkala pre problémy so zákonom od svojho vzniku. Vo svojej hudbe prezentovali protináboženské a protivládne postoje. V tom čase dvaja členovia boli odsúdení na trest vo väzení.

Sformovali sa v roku 2010. Confess založil Nikan Khosravi, ku ktorému sa neskôr pridal Arash Ilkani.
O päť rokov neskôr boli zatknutí a zavretí na samotke. Približne v tom čase im hrozila aj poprava po tom, čo boli obvinení z rúhania pre „písanie satanistickej hudby a poskytovanie interview pre zahraničné rádio stanice.“

Ich druhý album In Pursuit of Dreams obsahoval provokatívnu skladbu Teh- Hell – Ran a I´m Your God Now. To bol pre iránsku vládu vrchol rúhania sa.

Celé obvinenie padalo na Khosraviho a Ilkaniho aj za to, že sa búria voči systému a tvoria nelegálnu kapelu „v satanistickom metalovo-rockovom štýle,“ píšu protináboženské, politické a anarchistické texty.

Confess zachránila petícia pre politický azyl v Nórsku a to im vyšlo. Tam tvoria muziku ďalej a prišli aj k dvom ďalším miestnym hudobníkom. Erling Malm a Roger Tunheim Jakobsen tvoria zostavu Confess na živých vystúpeniach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *