Ďakujeme Thobbe, vitaj Tommy

Nedávno SABATON uverejnili smutnú informáciu, že gitarista Thobbe Englund sa rozhodol ísť vlastnou cestou a opustiť kapelu. Thobbeho posledným počinom v tankovom prápore malo byť vystúpenie na tradičnom Sabaton Open Air festivale vo Falune. A tak sa aj stalo. No SOA priniesol aj niečo iné – predstavenie Thobbeho náhradníka.

 

Mnohí z vás určite rozmýšľali, kto by tak mohol asi zaujať Thobbeho miesto. Tejto pocty sa dostalo mladému dvasaťosemročnému Tommymu Johanssenovi. A kto to vlastne je?

 

Tommy Johanssen alebo skôr Tommy ReinXeed niekoľkokrát pôsobil ako gitarista a klávesák v kapele Golden Ressurection. Zároveň má vlastnú kapelu ReinXeed, kde je hlavným spevákom a gitaristom.

 

ReinXeed (kapela, nie Johanssenova prezývka) vznikli v roku 2004 a za ich zrodom stojí práve Tommy. Žánrovo hrajú symfonický power metal ovplyvnený soundtrackami z filmov ako Pán prsteňov a kapelami ako Helloween (ale ešte s Kiskem) či Rhapsody Of Fire. Debutový album vydali v roku 2008 pod názvom Light a priniesol im veľký úspech hlavne v Japonsku. Kapela má na konte dokopy šesť štúdiových albumov, ale momentálne majú prestávku, takže pre Tommyho nebol problém plynule prejsť do metalovej mašiny.

 

Sabaton Tommyho uviedli ako oficiálneho člena na včerajšom koncerte, ale už ho stihli predstaviť aj na Facebooku: ,,Ďakujeme Thobbe, vitaj Tommy! Náš gitarista Thobbe včera večer s nami odohral posledný veľmi emocionálny koncert na festivale Sabaton Open Air. Oslavovanie vydania nášho nového albumu, zatiaľ čo sme dávali zbohom nášmu dobrému kamarátovi spôsobuje zmiešané pocity. Ale budúcnosť je svetlá, pretože toto ešte nebola naša posledná bitka, od teraz budete so Sabatonom na gitaru počuť hrať Tommyho Johanssona a tešíme sa, až sa s vami uvidíme na turné!“

 

Pod vyjadrením kapely je aj odkaz od samotného Tommyho: ,,Byť súčasťou rodiny Sabaton je pre mňa veľká česť a nemôžem byť šťastnejší! Chalani sú skvelí a patria medzi najmilších ľudí, akých môžete stretnúť. Sledujem Sabaton od roku 2005, kedy som ich videl prvýkrát naživo a odvtedy kapelu milujem, takže keď mi dali ponuku pripojiť sa k nim, nebolo nad čím váhať. No takú ponuku mi dali už v roku 2012, ale pre mnohé osobné dôvody vtedy nebol vhodný čas, aby som vyrazil na turné a dal kapele všetko nevyhnutné. Takže som odmietol, ale zostali sme v kontakte. Takisto chcem povedať, že Thobbe je skvelý gitarista a úžasný človek! Mojou prácou nie je nahradiť ho, ale prispieť kapele s mojím vlastným štýlom hrania, avšak, samozrejme, aj udržať jeho fanúšikov šťastných hrdým hraním jeho úžasných sól. Teším sa, keď vás všetkých stretnem na turné a keď budem robiť to, čo v živote milujem najviac – hrať heavy metal!“

 

No a ako Tommy ukázal na Sabaton Open Air, zaslúži si miesto v tanku. 

Čo je úplne skvelá správa, Tommyho výkon dostanete šancu ohodnotiť aj naživo, keď Sabaton s Accept zavítajú budúci rok v marci aj k nám, aby predstavili nový album The Last Stand.


Použité zdroje:
facebook.com
Foto: facebook.com, pinterest.com, metal-trucker.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *