Compressorhead – moderná hudba dnešnej doby

Ste fanúšikom rockovej a metalovej hudby a zároveň sa zaujímate o modernú vedu a technologické novinky? Potom tu máme niečo práve pre Vás!

Hudobná skupina Compressorhead je prvou robotickou skupinou na svete. Skupina sa v súčasnosti skladá z troch robotov, ktorí boli skonštruovaní s ohľadom na jedinú vec – aby vám mohli zahrať skvelú hudbu. Títo traja členovia sú Stickboy, Fingers a Bones.

Stickboy hrá na bicie a má to, po čom túži každý bubeník – štyri ruky. Vďaka ním zvláda všetko to, čo zvládajú najlepší bubeníci na svete či dokonca aj oveľa viac. Stickboy bez problémov hrá na 14-bubnových bicích, s ktorými mu trochu pomáha aj Stickboy junior.

Okrem tohto skvelého bubeníka má Compressorhead aj dvoch nadaných gitaristov. Prvý z nich s príznačným menom Fingers hrá na klasickú gitaru. A že mu to teda ide výborne! Vďaka svojim 78 prstom dočiahne na každú strunu gitary a dokáže zahrať každý tón. Najmladším členom skupiny je Bones, ktorý ovláda bassgitaru.

Stále neveríte, že im to ide dobre? Pozrite si, ako hrajú klasiku od Motorhead – Ace of Spades.

Viac informácií o tejto robotickej skupine, či ich pripravované koncerty nájdete na oficiálnej internetovej stránke skupiny Compressorhead – compressorhead.com. Páči sa vám ich tvorba?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *