Čo všetko chystá Billy Gibbons?

Billy Gibbons, ikonický gitarista kapely ZZ TOP, prezradil, že plánuje vydať v tomto roku svoj nový sólový album, ktorý by mal byť plnohodnotným nasledovníkom dosky Perfectamundo (2015), na ktorej sa s ním predstavili muzikanti ako Martin Guigui, Mike Flanigan, Alex Garza a Greg Morrow.

 

„Po úspechu albumu Perfectamundo, ktorým sme zabŕdli do kubánskych hudobných vplyvov, nám bolo povedané, že táto kubánska vec je pekná a máme ju už za sebou, tak by sme sa konečne mohli vrátiť k našim bluesovým koreňom. A rozhodli sme sa, že tak urobíme. Takže snáď toto leto budeme svedkami zrodu niečoho takého,“ povedal na margo pripravovaného albumu Billy.

 

A to ani zďaleka nie je všetko, v čom sa Billy hudobne tento rok vyžije. ZZ TOP budúci mesiac vyrážajú na americké turné s Johnom Forgertym a kapela THE MOVING SIDEWALKS plánuje vydanie nového albumu. Možno, že aj tento rok. Pre tých, ktorí si nie sú istí, kam túto kapelu zaradiť, je to psychedelicky-rockový počin, v ktorom Billy pôsobil ešte predtým, než zažiaril so ZZ Top. K tejto kapele sa vrátil v roku 2013.


Použité zdroje:
loudersound.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *