Čo vás čaká na Gothoome 2019

Máj je tu a prináša nielen rozkvitnuté čerešne, ale aj závan prichádzajúcich letných festivalov. Naším najväčším v kategórii extrémneho metalu je nepochybne Gothoom. Ročník 2019 sa uskutoční 18. – 20. júla. Festival tento rok oslavuje 10. výročie, čomu zodpovedá aj line-up obsahujúci množstvo zvučných mien. Niektoré už na festivale vystupovali ako BELPHEGOR a SEPTIC FLESH, iné tu vystúpia prvýkrát, napríklad NERVOSA.

 

Line-up je už na 99% uzavretý, ale organizátor si necháva ešte jedno – dve miesta v zálohe, keby sa mu na stole ocitol zaujímavý interpret. Kto bude táto pomyselná čerešnička na torte sa snáď dozvieme v dohľadnom čase. My si teraz zosumarizujeme, kto pribudol od poslednej aktualizácie súpisky.

 

Nebol by to Gothoom bez slovenských doommetalistov DOOMAS. Minulý rok sa pre nepriazeň počasia rozhodli vzdať v prospech iných kapiel svojho setu, tento rok im to hádam vyjde. Ich fanúšikovia sa môžu tešiť aj na veci z nového EP Portal. Ochutnávku sme dostali v podobe temnej skladby Portal, ku ktorej naservírovali i videoklip. Teraz sa nám naskytá otázka, kam vedie portál, ktorý otvorili títo Novobančania?

Moderný death metal predvedú TORTHARRY. O tom, že vieme ukuť aj kvalitný smrtiaci kov, vás presvedčia BRUTE. Ďalšia kapela, čo doplatila minulý rok na zlé počasie. Chalani z Vranova nad Topľou nezaháľajú, ale nosnou časťou ich setu bude určite ich najnovší ucelený album Henchmen. Dúfajme, že tento rok aj keby traktory padali, tak Brute vystúpia.

 

Ďalšou overenou slovenskou značkou, ale podkutou čiernym kovom a odetou v ľudovejšej nôte budú RAMCHAT. Klasický gotický doom metal prinesú R.E.T. K smrtiacemu kovu s riadnou dávkou brutality sa vrátime s kapelami BLOODY OBSESSION a PURNAMA spoza rieky Moravy.

 

Okrem nich sú už potvrdené kapely Antigama, Awrizis, Belphegor, Benighted, Clouds, Craniotomy, Crescent, Dark Funeral, Depresy, Editor, Fleshgod Apocalypse, Furia, Harakiri For The Sky, Hate, Kzohh, Mater Monstifera, Necrophobic, Nervosa, Noctem, Orkrist, Pyopoesy, Revel In Flesh, Rosk, Sear Bliss, Sex Degrees Of Separation, Silent Stream Of Godless Elegy, Uerberos, Vendetta FM, Vomitory, Wayd, 1914, Just Before Dawn, Womb Of Maggots, Abigail, Bloodhemy, Gorgasm.

 

Okrem kapiel tu máme tri zaujímavosti s prívlastkom oficiálne. 8. marca pribudol oficiálny trailer festivalu. Vyrobili ho v poľskej dielni Zaćma Visual Studio. S ukončeným line-upom pribudol oficiálny finálny poster. A, samozrejme, aby sa vám z huby neprášilo, oficiálna značka zlatistého moku pre tento ročník festivalu bude Radegast. Pokiaľ zvažujete účasť, s kúpou lístkov neváhajte, lebo už v januári bolo viac ako 50% vstupeniek predaných.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *