Čo ukrýva truhlica zbojníkov Catastrofy? (recenzia)

Bola už noc, keď mi ktosi zaklopal na okno. Myslel som si, že mi v hlave máta, a tak som sa otočil na druhú stranu a spal ďalej. No klopanie neprestávalo. Tak som sa napajedil, že som vyskočil spod periny a kráčal k obloku. Po ceste som vzal do ruky valašku, že tomu papľuhovi hlavu odtnem od hnevu. Otvoril som oblok až kvetináče popadali. Nebolo tam nikoho. Napadlo mi, že Anča mi ráno istotne vynadá, len čo to zbadá. Zrazu som zočil priesvitnú truhličku a v nej strieborný tanier. Či som sa zaradoval. Hneď som ho šmaril do hracej skrinky a stačil tlačidlo „Hraj!“.

 

Ozval sa výkrik zbojníckeho kapitána a ja som hneď vedel, ktorá hodina bije. Rozoznel sa odzemok a moje nohy začali samé od seba krepčiť. Ozembuch udával rytmus ako pár splašených koní z grófstva. Husle leteli s čertom opreteky a basa dunivo pritakávala každému tónu. Až mi vlasy viali ako dobre zneli tóny z hracej skrinky. Ej, veru, takú muziku ja mám rád.

Čo ukrýva truhlica zbojníkov Catastrofy? (recenzia)
Čo ukrýva truhlica zbojníkov Catastrofy? (recenzia)

Zaspatá Anča prišla ku mne a vylepila mi jednu poza uši, že či som sa náhodou s volom nezrazil, keď teraz v noci ujúkam jak somár. Schytil som Anču a už sme sa točili dvaja. Muzika neustávala a tempo bolo besné. Po chvíli sa pridali aj susedia. Spočiatku nechceli, ale keď začuli, že prišiel darček od hôrnych chlapcov, tak isto sa zaradovali. Veľa sme si spievali a radovali sa z toho, ako Hrdlorez nadáva na pánov, na drábov a iných krivých ľudí.

 

Nad ránom sme všetci popadali od únavy a prebudili nás až drábi, čo nás chceli vyhnať na pánske. Tak som sa napajedil, zobral valašku a po jednom všetkých pandúrov som potĺkol. To vám bola Besnota. Po tom som sa rozlúčil s Ančou a pobral som sa do hôr. Chcela mi dať na cestu Malinový Džem, ale ja som jej povedal, že chlapci z CATASTROFY majú svoj vlastný. Snáď mi dajú za prst ochutnať.

Moje hodnotenie:

Čo ukrýva truhlica zbojníkov Catastrofy? (recenzia) - 1Čo ukrýva truhlica zbojníkov Catastrofy? (recenzia) - 2Čo ukrýva truhlica zbojníkov Catastrofy? (recenzia) - 3Čo ukrýva truhlica zbojníkov Catastrofy? (recenzia) - 4Čo ukrýva truhlica zbojníkov Catastrofy? (recenzia) - 5Čo ukrýva truhlica zbojníkov Catastrofy? (recenzia) - 6Čo ukrýva truhlica zbojníkov Catastrofy? (recenzia) - 7Čo ukrýva truhlica zbojníkov Catastrofy? (recenzia) - 8Čo ukrýva truhlica zbojníkov Catastrofy? (recenzia) - 9Čo ukrýva truhlica zbojníkov Catastrofy? (recenzia) - 10


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *