Čo si myslí speváčka Mixi o pohybovaní žien v metalovom priemysle?

V novom interview so Ženskou medzinárodnou hudobnou sieťou (The Women´s International Music Network) speváčka Alecia „Mixi“ Demner z kapely Stitched Up Heart otvorila svoj názor k ženskému smerovaniu v tradične mužskom svete rock and rollu.

„Moje súčasné pozorovanie sa menilo v priebehu času. Neviem, aké to je byť mužom, ale myslím si, že je dosť veľký rozdiel v tom, že musím viac na sebe pracovať, aby ma tento mužský priemysel bral vážne. Neviem prečo to tak je, ale myslím si, že muži to majú niekedy ľahšie, že ich ľudia lepšie akceptujú. Berú to tak, že keď vidia dievča v kapele, tak povedia: ´Dobre, tak si vypočujme, či to stojí za to, aby sa to dalo vypočuť.´ Je to zvláštne, pretože pre mňa, keď vidím ženu v kapele, tak to žeriem,“ hovorí.

„Dúfam, že sa to zmení. Neviem. Myslím si, že sa to dotýka aj iných sfér života, že je tu stále nejaká stigmatizácia. Napríklad ohľadom náboženstva, farby pleti, pohlavia, sexuálnej orientácie, veku…čokoľvek. Ľudia akoby boli pripravení odsudzovať iných,“ pokračuje.

Ešte dodáme, že album Darkness od kapely Stitched Up Heart bol vydaný 13. marca cez Another Century. Vypočujte si ochutnávku. Je to duet so spevákom menom Sully Erna z kapely Godsmack.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *