Čo ponúka multižánrový Volt pre rockerov a metalistov?

Zrejme ste už niekedy zachytili nejaké to info o multižánrovom festivale VOLT, ktorý sa pravidelne koná u našich maďarských susedov. Konkrétne sa ho môžete zúčastniť v Šoproni, meste sotva deväťdesiat kilometrov od nášho hlavného mesta. A keďže sa tu nachádza všehochuť, nie je žiadnym prekvapením, že tu nájdete aj interpretov, ktorí by rozvírili našu metalovú krv. No a rozhodne nejde o malé mená.

 

Festival bude tento rok trvať od 25. júna do 29. júna. Povedzme si teda, čo rockovo-metalové nás čaká v jednotlivé dni a akých headlinerov organizátori nachystali aj z iných štýlov.

1. deň: 25. jún (utorok)

Prvý deň nás čaká rozbeh s čisto domácou maďarskou scénou. Medzi inými v tento deň vystúpia napríklad KISCILLAG, nominanti MTV Europe Music Awards v kategórii najlepšieho maďarského interpreta. Hrajú alternatívu, niekde sú dokonca uvádzaní ako interpret alternatívneho rocku.

2. deň: 26. jún (streda)

Ak je niektorá fáza tohtoročného Voltu najvýraznejšie vhodná pre rockové a metalové srdcia, potom je to táto. Headlinermi dňa sú totiž SLIPKNOT a PAPA ROACH, dve americké veľké mená. Nemusíte plakať, ak sa vám neušli lístky na pražský koncert Slipknotu, lebo budú aj bližšie k nám a rovnako nemusíte ľutovať, ak ste prepásli šváby, keď to minulé leto poriadne roztočili v Seredi premiérovým vystúpením na našom území.

 

Ale ešte sme neskončili s chválami. Za maggotmi a švábmi nezaostávajú ani ďalšie dve zostavy, čo si v ten deň môžeme vychutnať. Tiež z USA do Maďarska prídu aj CYPRESS HILL a z chladného severu zo Švédska ich budú doprevádzať AMARANTHE (ktorých si môžete vychutnať napríklad ešte 6. júla v Banskej Bystrici).

 

Z menších mien, teda aspoň pre nás určite, tu budú napríklad ešte alternatívni BAGOSSY BROTHERS COMPANY, rockoví RUN OVER DOGS či alternatívno-metaloví SUBSCRIBE.

3. deň: 27. jún (štvrtok)

Aj v ďalšej etape bude dominovať medzi headlinermi rocker. Konkrétne SLASH s MYLESOM KENNEDYM, ktorí sa aj s so svojou kapelou THE CONSPIRATORS hneď na druhý deň presunú na slovenský Topfest. Z nemetalových vecí v tento deň budú dominovať MARTIN SOLVEIG a LOST FREQUENCIES.

 

No aj tu toho bude z rockových vecí znova o niečo viac. Napríklad tu vtedy nájdete ešte UGLY KID JOE, TANKCSAPDA, FRAN PALERMO, MIDDLEMIST RED či TRILLION.

4. deň: 28. jún (piatok)

V predposledný deň to už nebude o rocku až tak výrazne. Tu budú headlinermi hlavne BLACK EYED PEAS a ROBIN SCHULZ. Ale z významnejších mien sa medzi nich zmestihla aspoň alternatívna rocková speváčka LP.

 

Z ostatných interpretov sa tu ešte do rocku zaraďujú punkrockoví PADDY AND THE RATS a alternatívni QUIMBY.

5. deň: 29. jún (sobota)

Ani headliner finálovej jazdy nebude z nášho fachu. Bude ním PAROV STELAR. To však neznamená, že zavŕšenie festivalu nebude obsahovať nič pre temnejšie duše. Vystúpia vtedy poprocková RÚZSA MAGDI, alternatívno-rockoví 30Y, stonerrockoví APEY AND THE PEA, metalovo-posthardcoreoví AWS, DAS MODEL -DEPECHE MODE COVER BAND alebo modernrockoví ROAD.

 

Ako sami vidíte, oplatí sa zvážiť účasť na tomto festivale. Lístky sú stále dostupné napríklad na oficiálnej stránke festivalu.


Použité zdroje:
Foto: FB festivalu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *