Člen kapely Styx: Nebudeme môcť koncertovať skôr ako na konci roka 2021

James JY Young z kapely STYX uviedol v interview so stanicou Radio Forrest podrobnosti o novom albume. Hudobné úsilie bude nadväzovať na album The Mission, ktorý vyšiel v roku 2017. Tento počin bol pre zoskupenie Styx novým LP po štrnástich rokoch. Bol nahratý v nashvillskom štúdiu Blackbird Studios pod dohľadom producenta Willa Evankovicha. Ten dlhodobo spolupracoval s gitaristom a vokalistom Tommym Shawom v kapele SHAW/BLADES, tiež účinkoval vo formácii THE GUESS WHO.

James JY Young uviedol, že chcú nový materiál predstaviť rovno na živých vystúpeniach. Je to ľahšie pre poslucháčov, má to tak väčšiu silu. „Ak má Dr. Fauci pravdu (Dr. Anthony Fauci, riaditeľ Národného inštitútu infekčných chorôb), nebudeme môcť koncertovať skôr ako na konci roka 2021, čo nás môže posunúť až do roku 2022. Čo bude zároveň 50. výročím, kedy sme prvýkrát podpísali zmluvu s nahrávacím štúdiom. Čiže budeme musieť čakať.“

Na prelome 70. a 80. rokov sa zo štyroch albumov od STYX predalo viac ako 2 milióny kópií – konkrétne ide o albumy The Grand Illustion (1977), Pieces Of Eight (1978), Cornerstone (1979) a Paradise Theatre (1981).

Kapela v súčasnosti vymenila pôvodného speváka, klávesáka a skladateľa Dennisa DeYounga v roku 1999 za Lawrenca Gowana.


Použité zdroje:
https://www.blabbermouth.net/news/styx-will-hold-new-album-until-band-can-go-back-on-tour/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *