Citron bude mať nové EP, turné a staronového Křížka

Česká kapela Citron trávi teraz veľké množstvo času v štúdiu a pracuje na novom EP. Najúspešnejšie albumy Radegast a Plní energie čakajú na svojho nástupcu. Prvý výsledok ich práce budete môcť počuť už na konci tohto roka. Spevák Standa Hranický sa už na to pozerá zhora, ale určite má radosť. S novým EP, ktoré príde po mnohých rokoch a po ktorom bude nasledovať CD, začína oceľové srdce Citronu opäť tĺcť.

 

A to nie je všetko. Správa, ktorá spôsobuje najväčšiu senzáciu českej metalovej scény v tomto roku, je to, že späť v Citrone je Láďa Křížek. A rovnako, ako to bolo pri Radegaste, najsťahovanejšom albume českej metalovej histórie, znovu tvorí hudbu skladateľská dvojica Pařízek – Křížek. Určite sa máte na čo tešiť.

 

Na novom EP Rebelie rebelů očakávajte tri nové skladby. O interpretáciu dvoch nových skladieb sa postaral legendárny spevák Láďa Křížek a tretiu pieseň naspieva známa česká rocková speváčka Tanja. Prekvapením a spomienkou na Radegast bude na EP remake slávneho hitu kapely Citron v podaní Ládi Křížka a päticu skladieb zakončí jeho duet s Tanjou, ktorý sa doteraz neobjavil na žiadnom albume.

 

Citron sa chystá aj na veľkolepé turné ku koncu tohto roka so zastávkami v desiatich mestách. Na turné si diváci užijú novú atraktívnu scénu plnú svetelných efektov a videoanimácií, ale aj jedinečnú premiéru nového EP. Predkapelou na turné bude Free Fall, domáca kapela, ktorá tento rok oslavuje 20. výročie na scéne. Na turné odprezentujú svoj nový album Malý kousek věčnosti.

 

Vstupenky v cene 290 Kč si môžete kúpiť na webe Masters Of Rock, ale aj cez Ticketportal, Ticketpro a Ticketart. Predpredaj začína 4. septembra.  

 

Rebelie rebelů Radegast Tour 2015:

31.10. Herálec u Žďáru n. Sázavou – KD Herálec

7.11. České Budějovice – KC Art Igy 

8.11. Praha – Retro Music Hall

19.11. Liberec – Lidové Sady

21.11. Pardubice – Žlutý Pes

26.11. Brno – Semilasso

27.11. Velké Meziříčí – Jupiter Club 

28.11. Zlín – Masters of Rock Cafe

10.12. Ostrava – Garage club
11.12. Plzeň – KD Šeříkovka
 

Viac informácii nájdete na www.mastersofrock.cz alebo na webe agentúry Pragokoncert.

Citron bude mať nové EP, turné a staronového Křížka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *