Ciryam zavítajú v rámci turné aj do Prešova

September je okrem začiatku školského roka aj symbolom (a pre rockera obzvlášť) štartu klubovej sezóny. Leto je definitívne v ťahu a open air festivaly sú o takomto čase až na výnimky taktiež pasé. Na rade sú teda menšie, ale neraz o to intenzívnejšie akcie nepostrádajúce atmosféru, akú vystúpenie na veľkom pódiu obvykle nemôže ponúknuť. Jednu takúto si budete môcť vychutnať aj v Prešove, presnejšie vo Wave klube. V piatok 21. septembra sa tam zíde skupina kapiel, za ktorými sa, veru, oplatí vycestovať aj z väčšej diaľky. Na svoje si prídu ako hudobní fajnšmekri, tak aj staromilci a tí, ktorí dávajú prednosť skôr zadumanej muzike.

Ciryam zavítajú v rámci turné aj do Prešova
Ciryam zavítajú v rámci turné aj do Prešova

Headlinerom budú poľskí CIRYAM. Ich prinajmenšom zaujímavá kombinácia progresívnych postupov, metalovej hutnosti s výrazným vplyvom gotiky sprevádzaná ženským spevom v rodnom jazyku sľubuje nevšedný zážitok. Kapela vznikla už v roku 1999. Pochádza z mesta Krosno a na konte má tri albumy, z ktorých posledný s názvom Człowiek Motyl vyšiel v roku 2008. Monikin neučesaný vokál je na míle vzdialený vylešteným sopránom spolkov typu Xandria či Within Temptation a to je len jedna z vecí, ktoré Ciryam odlišujú od iných zoskupení využívajúcich hlas nežnejšieho pohlavia. Do Prešova si odskočia v rámci svojej koncertnej minišnúry po domovine.

Ciryam zavítajú v rámci turné aj do Prešova
Ciryam zavítajú v rámci turné aj do Prešova

Sabinovský kult GLOOM mnohým netreba nijak zvlášť predstavovať. Z popola vstanuvší fénix je po vydaní návratového albumu Catharsis vo väčšej pohode než kedykoľvek predtým a ich koncertné aktivity sú až neuveriteľné. Predskakovanie takým menám ako XIII. století či Crematory (nevraviac o desiatkach ďalších akcií) už o niečom svedčí. Melancholické melódie, rezavé gitary a naliehavý vokál budú pre mnohých hlavným dôvodom zúčastniť sa na tomto trojkoncerte. Kapela poctivo tvorí nový materiál pre nástupcu poslednej fošne a ktovie, možno niečo nové začujeme aj počas ich šou.

Ciryam zavítajú v rámci turné aj do Prešova
Ciryam zavítajú v rámci turné aj do Prešova

Večer budú otvárať domáci hardrockeri ALTER EGO. Aj oni majú pripravený lahodný koktejl poctivej rockovej muziky, spevných refrénov a vynikajúcich hudobných výkonov. Debutový album Back To Rock & Roll žal zaslúžené pochvalné reakcie naprieč celým slovenským rockovým spektrom. Štvorica srdciarov vás prenesie do sladkých čias minulých, kedy sa rock vyhrieval na vrchole záujmu. Vstupné je symbolické, tri eurá skutočne nikoho nezruinujú.


Použité zdroje:
Foto: alternation.pl, FB Gloom, archív Alter Ego

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *