Chystá sa nálet netopierov Avenged Sevenfold?

Po turné k albumu Hail To The King sa o AVENGED SEVENFOLD na chvíľu rozhostilo ticho a teraz zrazu po celom svete svietia veľké znamenia deathbatov akoby si ich požičali od Batmana, všade je plno náznakov a… A nakoniec aj nový klip.

 

Dlho sa hovorilo, že nový album by mal vyjsť tento rok, ale potom mali Kalifornčania problémy s vydavateľstvom, ktoré ich hnalo na súd pre pokus vypovedať už podľa nich vypršanú zmluvu, no podľa vydavateľstva taká vraj nebola. Medzitým ešte prehrmel fakt, že spomedzi seba vyradili mladučkého Arina Ilejaya, ktorý u nich trónil za bicími štyri roky a posadili za ne namiesto neho Brooksa Wackermana z Bad Religion. Fanúšikovia už ani veľmi nedúfali, že by nový materiál uzrel svetlo sveta ešte tento rok, no nakoniec pätica M. Shadows, Zacky Vengeance, Synyster Gates, Johnny Christ a Brooks Wackerman prekvapila.

 

Všetko začalo tým, že sa v posledných dňoch zrazu vo svetových metropolách začalo objavovať veľké logo kapely. Netopier roztiahol svoje krídla a pustil sa na výlet, ktorý pokračoval zmenou oficiálnej stránky. Po kliknutí na ňu vás to automaticky presmerovalo na stránku deathbot.net, kde čakal robot s lebkou namiesto hlavy a odpovedal na akúkoľvek otázku, čo ste napísali do políčka pod ním.

 

Desiateho októbra sa na facebookovej stránke kapely objavila fotografia, kde všetci členovia mali cez seba nakreslený krížik. Rozpútala medzi fanúšikmi horlivú diskusiu. Padli návrhy, že už každý člen má dokončenú svoju časť nahrávania na nový album, vymenia všetkých členov a podobne. Nikto však netušil, kde je pravda a čo fotografia znamená, keďže kapela k nej nedala žiadny komentár.

Chystá sa nálet netopierov Avenged Sevenfold?

Čo chcel týmto autor povedať?

Chvíľu po inkriminovanom obrázku vyvolávajúcom rôzne druhy špekulácií Chris Jericho, dobrý priateľ M.Shadowsa a frontman kapely Fozzy, na svojom Instagrame uverejnil ďalší obrázok plný otázok. Bol na ňom deathbat s dátumom 9. december 2016. Akoby to nestačilo, Jericho k nemu dopísal, že vtedy vyjde nový album Avenged Sevenfold, ktorý ponesie názov Voltaic Oceans. Ale fotografiu ako dôkaz by ste už hľadali márne, je vymazaná.

 

Oficiálne sa zatiaľ kapela nevyjadrila, ale k nadšeniu nedočkavých fanúšikov A7X prispel fakt, že po tomto všetkom sa objavili zvesti o novej skladbe The Stage. Nestihli však kolovať veľmi dlho, lebo skupina uverejnila túto pieseň rovno aj s oficiálnym videom. A určite obomi vecami všetkých potešila, keďže je v skladbe cítiť návrat k starým koreňom prvej éry. Nie je to ten moderný štýl, aký nastolili pri Hail To The King, ale skôr prenesenie späť k typickému sevenfoldovskému útoku na vaše zmysly.

 

No a nech už sú dohady akékoľvek, náznaky hovoria jasnou rečou – netopiere sú späť a chystajú nálet v podobe nového albumu. Ale či mal Jericho pravdu sa dozvieme, až keď sa kapela rozhodne oznámiť všetko oficiálne, čo by malo byť 27. októbra.


Použité zdroje:
avengedsevenfoldnews.com
Foto: avengedsevenfold.com, FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *