Christmas: Žánrové nálepky sú instantný návod pre nepočujúcich

V sobotu budú hrať v Bratislave v rámci miniturné Mágia, popri tom dokončujú klip s rovnomenným názvom a podľa slov Rikkiho z kapely Christmas sa tento rok črtá veľký album.

Momentálne pracujete na klipe Mágia. V akom je štádiu? Stihne vyjsť do prvého jarného dňa? 🙂

Ja som hlúpy, tak neviem, kedy je prvý jarný deň. Podľa počasia by to mohlo byť aj koncom decembra, a dovtedy sme to pôvodne chceli stihnúť. Potom sme to stíhali do konca januára, keď sa uzatvárajú festivaly, a nakoniec nám chýbajú ešte posledné dve scény, z toho v jednej bubeník uteká po kalvárií v Banskej Bystrici a my robíme do snehu anjelov. Takže asi až o rok, keď bude sneh.

Podľa príspevkov na vašom FB profile šípim, že klip bude niečím špeciálny. Prezradíš viac?

Klipy berieme vážne a od prvého po posledný si ich robíme samy. S Jackym som chodil v puberte (takže včera) na scenáristiku a keďže najlepšie vieme, o čom skladba je, klipom to podtrhávame. Tento a „Starý dobrý priateľu“ som mohol robiť ja, ďalší chcem, aby robil Jacky. „Mágia“ bude o vás, aj o nás. Všetci si na niečom ulietavame a keď niekto berie tvrdé drogy, nie je o nič horší ako žena, ktorá potupuje mužov či doktor, ktorý ho lieči štátom schválenými skriptami a doma bije ženu.

Do účinkovania v klipe ste hľadali femme fatale – podarilo sa? 🙂

Pôvodne ňou mala byť bývalá Miss Universe, ale keď sa dozvedela, čo sa bude točiť, vybehlo jej na ten víkend iné natáčanie. Takže sme hľadali náhradu a keď sme ju našli, nepovedali sme jej, čo sa bude točiť, aby prišla. A ona potom prišla, a nabudúce už nepríde :o)

Prečo má aktuálne Mágia turné tak málo zastávok? Resp. bude v priebehu roka ešte pokračovať?

Keď nás netlačia termíny, tak v skúšobni viac fajčíme a chodíme na čokoládový proteín s mliečkom dole do fitka pod nami. Takže sme si radšej spravili program a pekne to naháňame. Medzi nahrávaním albumu a klipom nám vyšlo pár voľných týždňov, tak zahráme zopár menších koncertov. Ani s reklamou to nejako nepreháňame, nech príde, kto chce, čím menej svedkov, tým menej musíme schovávať, akí sme vynikajúci.

Christmas: Žánrové nálepky sú instantný návod pre nepočujúcich

Minulý rok ste ohlásili comeback v pozmenenej zostave po tom, čo sa kapela nečakane rozpadla. Čo sa stalo s pôvodnými členmi? Zostali medzi vami dobré vzťahy, alebo to bol taký ten zlý rozchod?

V Christmas sa vystriedalo už osem rôznych ľudí, ale vždy sa menil len piaty člen. Pôvodná zostava padla vlastne keď Randy sám odišiel na začiatku Ceremony tour, lebo si našiel robotu v Škótsku (vraj mu ale Škót nenašiel plat, tak už je naspäť). Avšak čo sa týka Tommyho, ten mi ruku nepodá a na Vianoce neodpíše. Nečudujem sa. Kvôli tomu, čo som písal v blogu (a ešte čosi navyše), sme vlastne chalanov chceli z kapely vyhodiť, ale chceli sme si nad tým očistiť ruky a skončili sme všetci. Samozrejme sme sa o pár mesiacov potom odmietli vzdať vlastnej práce na značke a tvrdo porodených skladieb, takže sme späť. V dvanástich som prvý raz prestal fajčiť, tak prečo by som v 21 rokoch nemal prvý „comeback“. Debilko.

Christmas: Žánrové nálepky sú instantný návod pre nepočujúcich

Ako bola fanúšikmi prijatá skladba Starý dobrý priateľu? Predsa len, je to taký slaďáčik v porovnaní s predošlou tvorbou.

Ja som pri skladaní tej veci plakal, umiera mi tam kamarát a doteraz ma to pri hraní dojíma. Preto ma „slaďáčik“, „teplý Gladiátor“, a „POPina“ uráža do nepríčetnosti, veď tam ani nie je refrén! Ale veľa ľudí to našťastie pochopilo a idú si to s nami, aj za nás.

Môžeme tento rok čakať nový album? Ak áno, v akom sa bude niesť duchu – zostanete pri glam rocku, alebo to bude skôr taký pop rock?

Pre mňa je glam rock o chytľavých viachlasných refrénoch, vizuáli a pódiovej show. Prestal hrať Queen glamrock, keď si Mercury nechal narásť fúzy? Vymaľované! Žánrové nálepky sú instantný návod pre nepočujúcich, aby vedeli, čo môžu počúvať. Podľa niekoho je aj „Mágia“ glamrock. Ja ju stále hrávam v legínach namaľovaný, tak asi môže byť. Črtá sa veľký album!

Ďalšie info o kapele Christmas nájdete na www.bandchristmas.com alebo https://www.facebook.com/christmasrnr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *