Chester a Stone Temple Pilots – ako dlho vydrží ich spolupráca?

Spevák Linkin Park Chester Bennington sa pred pár dňami postavil k mikrofónu Stone Temple Pilots a v oboch skupinách bude súčasne.

Chester nahradil pôvodného speváka STP Scotta Weilanda, ktorý, mimochodom, spieval aj pre Velvet Revolver, no obe spomenuté skupiny ho zo svojich radov vyhodili.

Weiland na svojich sólových koncertoch spieval aj staršie skladby STP, a teda, ako tvrdia ostatní členovia, vedome zneužíval meno kapely. Keď Scott nereagoval na varovné zdvíhanie prsta, aby skladby nehral, STP s ním spoluprácu ukončili. Spevák nebol touto novinou nadšený a momentálne je so skupinou v súdnom spore.

„O svojom „padáku“ zo Stone Temple Pilots som sa dozvedel z novín a musím povedať, že ma to veľmi zaskočilo. Viem si len veľmi ťažko predstaviť, ako môže byť vyhodený zakladajúci člen kapely, ktorý sa podieľal na vytvorení jej najväčších hitov. Ale to je už na právnikoch, ako si s touto vecou poradia,“ povedal Weiland.

Novinku o Chesterovi komentoval Scott takto: „Toto už nie sú žiadni Stone Temple Pilots, nemajú na ten názov právo, pretože oficiálne som stále členom. A čo viac, je to podraz aj pre našich fanúšikov, ktorí nás dlhé roky podporovali.“

„Chester má ten typ hlasu, ktorý sme už oddávna obdivovali. Je nám jasné, že Linkin Park vždy bude jeho priorita, ale zároveň sme si mysleli, že by bolo fajn skúsiť nejaký spoločný projekt. Našli sme si čas na nahratie skladby a s výsledkom sme všetci spokojní,“ komentoval gitarista STP Dean deLeo.

Toto už nie sú žiadni Stone Temple Pilots, nemajú na ten názov právo, pretože oficiálne som stále členom. A čo viac, je to podraz aj pre našich fanúšikov, ktorí nás dlhé roky podporovali.

„Milujem STP od svojich trinástich a mali na mňa obrovský vplyv. Keď sa mi naskytla príležitosť na to, aby som s nimi niečo vytvoril, neváhal som. Chalani z Linkin ma v tom podporili,“ uzavrel Chester.

Až čas ukáže, či sa STP rozhodli správne, keď Weilanda vymenili za Benningtona. Najbližšie si túto zmenu môžu fanúšikovia pozrieť na dnešnom koncerte, teda 30. mája v Club Nokia v Los Angeles.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *