Chcete poznať pravdu o Pantere? Počkajte do septembra

Vydavateľstvo Backbeat Books prinesie pravdivý príbeh o fenoméne menom Pantera a o živote a smrti Dimebaga Darrella.

Presný názov knihy bude znieť „Znovuobjavenie metalu – pravdivý príbeh Pantery a tragicky krátky život Dimebaga Darrela“. Jej autorom je britský autor Neil Daniels a vydanie je stanové na 10. septembra.

Podľa oficiálneho popisu knihy je Pantera „všeobecne považovaná za jednu z najvplyvnejších a najuznávanejších amerických metalových skupín za posledných 20 rokov.“

Aj napriek tomu, že produkcia Pantery bola pomerne nízka – v rokoch 1983 až 2000 vydali len deväť štúdiových albumov – jej dopad na metalovú scénu je cítiť až do dnešných čias, hoci sa kapela oficiálne rozpadla v roku 2003.

Znovuobjavenie metalu – pravdivý príbeh Pantery a tragicky krátky život Dimebaga Darrela

Gitarista Dimebag Darrell tragicky zomrel v roku 2004, no jeho odkaz stále doznieva. V knihe je mu venovaného veľa priestoru.

„Pantera mala enormný vplyv na nu-metal, groove metal, metalcore a grindcore a ešte stále sa o nej hovorí a píše. Jej prelomový album ‚Cowboys From Hell‘ z roku 1990 je stále považovaný za jeden z najlepších metalových albumov všetkých čias, podobne ako jej šiesty album ‚Vulgar Display Of Power‘ “, píše sa v knihe.

„Znovuobjavenie metalu“ je neautorizovaná, vôbec prvá biografia zameraná na celú skupinu – od úplných začiatkov na vysokej škole v Texase až po svetový megaúspech, ktorý zakotvil Panteru ako jedno z najdôležitejších metalových mien.

Kniha zároveň obsahuje široké spektrum faktov, zistení a rozhovorov s ľuďmi, ktorí Panteru dobre poznali.

Ak vás teda Pantera zaujíma a chcete sa o nej dozvedieť to, čo ešte nikdy nebolo zverejnené, 10. september je ten správny dátum.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *