Chcete hrať na Szigete?

Ak chcete hrať na Szigete, jednom z najlepších a najväčších európskych festivalov, potom je tu pre váš súťaž, ktorá sa už druhýkrát organizuje pre slovenských a českých hudobníkov. Víťaz si zahrá po boku kapiel ako Sigúr Ros, MO, Bastille a mnohých ďalších. Uzávierka prihlášok je 29. februára.

 

Víťazom prvého ročníka súťaže Jednou ranou na Sziget sa stala kapela Ghost Of You. „Vidím Jednou ranou na Sziget ako jednu z mála súťaží, ktorá kapele môže naozaj pomôcť. Nepotrebuješ zadarmo hodiny v štúdiu, ale koncert vonku na veľkom pódiu. Sziget pre nás nebol len super koncert, ale aj dlhokánsky večierok, ktorý nám dosť jasne ukázal, že i v zahraničí máme dvere otvorené. Stačí prísť a zazvoniť,“ chváli rozhodnutie kapely zapojiť sa do súťaže Michal Janík z Ghost Of You. Tí zvíťazili spomedzi 128 českých a 82 slovenských kapiel.

 

Do súťaže sa môžu prihlásiť slovenskí hudobníci a kapely s vlastnou nahrávkou. Link na skladbu (Youtube alebo Soundcloud) môžu poslať do 29. februára 2016 na email soutez@szigetfestival.sk. V prvom kole bude vyberať finalistov odborná porota zložená z hudobných novinárov a odborníkov z Českej republiky, Slovenska a Maďarska. Do druhého kola postúpi jedna kapela zo Slovenska a jedna kapela z Česka. Celkový víťaz, ktorý bude koncertovať na Szigete, vzíde z hlasovania návštevníkov a fanúšikov počas koncertov – 28. 4. v bratislavskom KC Dunaj, 5. 5. v Budapešti – slávny klub A38 a v pražskom Rock Café 6.5.

 

Priebeh súťaže:

1. kolo – Interpreti/kapely sa môžu do súťaže prihlásiť najneskôr do 29. 2. 2016. Na email soutez@szigetfestival.cz musia poslať odkaz na jednu vlastnú skladbu uloženú na YouTube alebo SoundClound. Porota do 10. 3. 2016 vyberie jedného finalistu z každej krajiny, ktorý postúpi do 2. kola súťaže.

 

2. kolo – FINÁLE – Vybraní finalisti odohrajú koncerty v troch mestách – 28. 4. v Bratislave, 5. 5. v Budapešti a 6. 5. v Prahe, kde bude zároveň vyhlásený víťaz súťaže. Víťaza vyberú návštevníci koncertov. Každý návštevník koncertu s platnou kúpenou vstupenkou môže na danom koncerte hlasovať za svojho favorita. Hlasy jednotlivých kapiel sa spočítajú, zvíťazí kapela s najväčším celkovým počtom hlasov zo všetkých odohraných koncertov. Vyhlásenie víťaza súťaže prebehne v Prahe v Rock Café po finálovom koncerte 6. 5. 2016.

 

Viac informácií o súťaži a festivale – www.szigetfestival.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *