Chceli by ste si pozrieť Toto?

Máte radi klasický rock? Milujete dnes už legendárne rockové kapely? Ak ste na tieto otázky odpovedali kladne, je tu jedna dobrá správa. Začiatkom nového roka dostane jedinečnú možnosť pozrieť si naživo jednu z podobných legiend a nie až tak ďaleko od nás. V pražskej hale Forum Karlín totiž vystúpi kapela TOTO. Na pôdu Českej republiky sa vráti po dlhých devätnástich rokoch, čo robí celú túto udalosť ešte pompéznejšou.

 

„David, Steve, Joseph aj ja sme nadšení dlhotrvajúcim úspechom kapely. Toto turné k nášmu štyridsiatemu výročiu bude výnimočné pre nás i pre všetkých našich fanúšikov,“ hovorí na margo turné Steve Lukather. Kapela Toto si ale dopraje ku svojim úctyhodným štyridsiatym narodeninám nielen turné, ktoré má byť za posledné roky ich existencie tým najrozsiahlejším. Steve Lukather, David Paich, Steve Porcaro a Joseph Williams, ktorí sa od minulého roku opäť stretávali v štúdiu, potešia seba, ale hlavne nás i novým dielom 40 Trips Around The Sun, ktoré bude okrem zremastrovaných hitov tejto kapely obsahovať aj nový materiál. Tento album by mal vyjsť v rovnaký mesiac, ako bude prebiehať európske turné, čiže vo februári. „Je naozaj zaujímavé spolupracovať znovu s našou nahrávacou spoločnosťou. Strávili sme množstvo času prácou na novej hudbe a remastrovaní našich vecí,“ hovorí Lukather.

 

Vidieť tento koncert je naozaj takmer povinnou jazdou každého milovníka rocku, pretože máloktorí hudobníci zanechali po sebe toľko skvelej hudby. Ako jednotlivcov ich môžeme nájsť na piatich tisíckach rôznych albumov, ktorých sa dokopy predalo okolo pol miliardy a ktoré získali viac ako dve stovky nominácií na Grammy. Treba uznať, že to už sú skutočne závratné čísla. A popri tom všetkom tvoria títo páni už štyridsať rokov kapelu Toto, ktorá dnes svojou hudbou nie je o nič menej aktuálna, než bola kedysi.

 

Pokiaľ si nechcete nechať ujsť bez pochýb jednu z najväčších hudobných udalostí budúceho roka a radi by ste boli pri tom, keď Toto 27. februára 2018 oslávia v pražskej hale Forum Karlín svoju štyridsiatku, tak neváhajte. Vstupenky sú už v predaji. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *