Čerstvý prírastok na slovenskej scéne – No Control

Slovenská rock-metalová scéna sa v tomto období rozrastá. Novým prírastkom je pätica chalanov, ktorí si hovoria NOCONTROL. Že svojmu názvu neostali nič dlžní dokazuje už prvý singel.

V NoControl nie sú žiadni nováčikovia. Slovenskí rockeri určite poznajú kapely Metropolis, The Downhill či Head2Down, z ktorých vzišli členovia novej kapely. Zakladal ju Jimi Cimbala a Peter Mikušek, gitarista Ján Malovec bol pre nich jasná voľba a tak isto aj basgitarista Martin Soja Vančo. Problém bol však nájsť toho správneho speváka. „Skúšali sme niekoľko kandidátov a pri tomto hľadaní sme spoznali aj veľa pre nás nových a talentovaných spevákov. No stále sme nenašli niekoho, pri kom by sme si povedali: Áno, toto je ON,” opisuje hľadanie gitarista Ján Malovec.

Nakoniec sa ich pozornosť upriamila na speváka The Downhill, v ktorej Peter Mikušek hral na bicie a Jimi Cimbala im produkoval niekoľko skladieb, Vladimíra VlaTka Kucharoviča. Po pár skúškach bolo jasné, že našli, koho hľadali. Ako im to spolu znie, môžete zhodnotiť sami po vypočutí ich prvého singla Všetkých neprekričíš.

https://youtube.com/watch?v=Uwt3z2B-N54

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *