Celestial Help Fest – metalisti a punkáči podporia dobrú vec

Popri množstve koncertov treba spomenúť aj jeden minifestival CELESTIAL HELP FEST. Jeho výnimočnosť spočíva nielen v množstve kapiel a dobrej hudby, ale má aj ďalší, charitatívny rozmer. Metalisti a punkáči ruka v ruke podporia dobrú vec. Kompletný finančný výťažok, ktorý sa na festivale vyzbiera, poputuje na kúpu potrebných prístrojov, medicínsku techniku, prípadne iný materiál pre detské nemocničné oddelenie v Bánovciach nad Bebravou. Festival, ktorého už v poradí 6. ročník organizuje Hoyas, bubeník kapely Attack Of Rage, sa uskutoční 26. novembra v Bánovciach nad Bebravou.

 

Tento rok výstúpia opäť mnohé kapely. MALIGNANT TUMOUR, česká metalová stálica, tento rok oslavuje 25 rokov na scéne. Tento rok im tiež vyšiel v poradí 6. štúdiový album The Metallist.

 

ČAD, kapela okolo Pištu ,,Vandala“ Chrapu, ktorý okúsil už aj moderátorský a spisovateľský chlebíček. Kapela vznikla ešte začiatkom 90. rokov. Tvorivo činní boli naposledy v roku 2014, keď im vyšiel posledný album Čertova Kovadlina. Po mnohých presonálnych obmenách sa konečne dostali do súčastnej trojice, aj keď sú skôr známi ako jediná trojka na svete, čo hrá vo dvojici.

 

SPASM, goregrindová kapela silno ovplyvnená pornografiou a ženami, je z Brna. Ich skladby sú plné humorného sarkazmu a irónie. Na scéne sa pohybujú 16 rokov. Na konte majú tri albumy, posledný Taboo Tales im vyšiel v roku 2011.

 

DEPRESY je dnes už kultová black/deathmetalová kapela z Trenčína, ktorá začiatok svojej 25-ročnej existencie datuje na august 1991. Jediný exkluzívny koncert odohrajú tento rok iba na Celestial Help Feste. Organizátor Hoyas s touto formáciou odohrá na tomto podujatí svoj premiérový koncert.

 

Slovenská darkmetalová stálica GALADRIEL  tento rok oslávili 23 rokov na scéne. Minulý rok takto na jeseň krstili svoje špeciálne EP Lost In The Ryhope Wood. Tento rok okrem množstva koncertov sme ich mali možnosť vidieť aj na Gothoome.

 

Za punkáčov tu vystúpia ROZPOR, bratislavská OI! hardcoreová kapela, ktorá svoju hru neraz dopĺňa aj prvkami ska či reggae, TRUE REASON hardcoreová kapela z Topoľčian a neprispôsobiví punkáči NEKULTURA.

 

Minulý rok sa vyzbieralo viac ako 4200 eur. Peniažky boli odovzdané 9. novembra 2016 na detské nemocničné oddelenie v Bánovciach nad Bebravou do posledného eura. Na čo konkrétne boli použité, nájdete aj na eventovej stránke festu. Dúfame, že tento rok bude táto suma prekonaná. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *