Cannibal Corpse oznámili náhradu za O’Briena

Zrejme si spomínate na nepríjemný decembrový incident gitaristu CANNIBAL CORPSE Pata O‚Briena, kedy sa vlámal k susedom a nožom zaútočil na privolaných policajtov, zatiaľ čo jeho prenajatý dom zhorel do tla. Aj keď sa z väzby dostal von na kauciu, na nadchádzajúcom turné svojho chlebodarcu s názvom Decibel Magazine Tour ani na koncertoch s Amon Amarth, Lamb Of God a Slayer sa nezúčastní.

 

Na jeho miesto nastúpi priam hviezdna náhrada v osobe Erika Rutana (Hate Eternal, ex-Morbid Angel), ktorý je v súčasnej dobe aj uznávaným producentom prevažne deathmetalových kapiel. O tom, že je to skutočne vyhľadávané meno na poli smrtiaceho kovu, svedčí aj spolupráca s takými spolkami ako Belphegor, Annotations Of An Autopsy, Goatwhore, Devourment či Krisiun. Ostatne, štyri záseky (Kill, Evisceration Plague, Torture a najnovší Red Before Black) floridských kanibalov produkoval práve Rutan.

Cannibal Corpse oznámili náhradu za O'Briena
Cannibal Corpse oznámili náhradu za O’Briena

Cannibal Corpse oznamujú, že Erik Rutan zastúpi ako gitarista Pata O‚Briena z dôvodu O‚Brienových osobných problémov. […] Nebude to prvýkrát, čo tieto deathmetalové sily spolupracujú. Rutan je výnimočne vhodne vybavený na to, aby sa roly zhostil. Je to jeden z najuznávanejších gitaristov death metalu a je známy najmä z doby pôsobenia v Morbid Angel – ktorí sú spoločnými headlinermi Decibel Tour spolu s Cannibal Corpse.“

 

Minulý mesiac vydala kapela aj stanovisko ohľadom O‚Briena. Informovali v ňom, že dostáva „potrebnú pomoc“, zatiaľ čo Deana Mazurkiewicz, manželka bubeníka Paula, spustila crowdfundingovú kampaň pre Pata, keďže ten pri požiari prišiel o všetok majetok.


Použité zdroje:
loudersound.com
Foto: cannibalcorpse.net, metal-archives.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *