Cancer Bats sa vracajú do dvoch slovenských miest

Sympaťáci z kanadského Toronta CANCER BATS sú na hudobnej scéne už takmer 14 rokov. Vydali šesť štúdiových albumov a vystupujú v zostave Liam Cormier (spev), Scott Middleton (gitara), Mike Peters (bicie) a Jay R. Schwarzer (basgitara). Mixujú viacero žánrov. V ich hudbe nájdete prvky južanského rocku, punku, hadcoreu, ale aj metalu.

 

V hudobnom svete prerazili albumom Hail Destroyer, za ktorý získali nomináciu v kategórii Album roka 2008 hudobného časopisu Kerrang! a hosťovali na ňom mená ako Wade MacNeil (Alexisonfire), Tim McIlrath (Rise Against) či Ben Kowalewicz (Billy Talent). Nasledovali turné s Billy Talent, Alexisonfire, Against Me!, Bring Me The Horizon, Anti-Flag a festivaly ako Download, Groezrock, Sonisphere.

 

V roku 2011 vyrazili na turné ako Black Sabbath tribute band s príznačným názvom Bat Sabbath a hrávali aj na afterparty koncertov Slipknot. V nasledujúcich rokoch vydali albumy Dead Set On Living (2012), Searching For Zero (2015) a v roku 2018 aj ich posledný album The Spark That Moves. Ich šou je energická a fanúšikovia neodchádzajú nikdy sklamaní.

 

V našich končinách vystúpili viackrát a teraz sa po dlhšej dobe vrátia, kde v košickej Tabačke (17. júla) a bratislavskom klube Randal (19. júla) predvedú párty, na ktoré sa nezabúda. Špeciálnym hosťom v Bratislave bude domáca hardcore/rock kapela ME AGAINST ALL.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *