California Breed, to je ďalšia superskupina

Od roku 2013 je na scéne ďalšia zo superskupín, tzn. skupina zložená z veľkých mien hudobného priemyslu. Posúďte sami: spevák a basák v jednej osobe Glenn Hughes, gitarista a spevák Andrew Watt a za bicími Jason Bonham.

Hughes a Bonham spolu s ďalšími fungovali už od roku 2009 v zoskupení Black Country Communion. V roku 2013 sa začali personálne presuny až nakoniec 23-ročný Andrew Watt duo Hughes – Bonham rozšíril na trio. Tak vznikla skupina California Breed. Ich talenty sa naplno prejavili a výsledkom je debutový album, ktorý má naplánované vydanie na 16. mája 2014.

Frontman Glenn Hughes popísal skupinu ako „a sexual machine“. Ostaní členovia skupiny boli konkrétnejší. Watt vraví, že je ovplyvnený hudbou The Who, The Rolling Stones a Led Zeppelin. Bonham zasa gitaristu Andrewa prirovnal k Hendrixovi.

Či je to pravda môžete zhodnotiť na videu nižšie. Sweet Tea je skladba, ktorá je v poradí druhá na spomínanom albume, na ktorom sa podieľali všetci členovia rovným dielom.

Absolútne neľutujem pôsobenie v Black Country Communion. Opäť ma to spravilo rockovou hviezdou.

K bývalej spolupráci s Joe Bonamassom v BCC Hughes pre ClassicRock Magazine povedal: „Všetko ohľadne tejto spolupráce je vysporiadané. Mal som ho lepšie počúvať, keď mi vravel, že je sólovým umelcom. Black Country bol projektom len pre neho.“

Nasleduje spomínané video Sweet Tea. Svoj názor si nenechajte pre seba, pod článkom video pochváľte alebo zvozte pod čiernu zem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *