Bývalý člen Ghost odhalil svoju identitu a oživuje staronovú kapelu

Pozorní fanúšikovia zamaskovanej švédskej zostavy GHOST si už počas minulého roku všimli, že od júla na koncertoch chýbal obľúbený gitarový démon Omega. Na americkom turné ho nahradil pôvodný basgitarista alias Water a skupina dočasne pridala do line-upu novú basáčku. To, že išlo o ženu, konkrétne Megan Thomas, ktorá hrá v Led Zeppelin revivalovej kapele Lez Zeppelin, prezradil červený lak na nechty, tetovanie a prsteň. No vráťme sa k Omegovi.

 

Ten v nižšie uvedenom videu oznámil svoj odchod z kapely po úspešných siedmich rokoch, pričom dôvodom k jeho odchodu bolo oživenie starej kapely MAGNA CARTA CARTEL alebo MCC. Skupina už stihla vydať prvý singel s názvom Sway, ktorý si môžeme vypočuť aj na YouTube, kde sa prezentujú ako Švédi, ktorí hrajú magický rock. Skladba v mnohom pripomína tvorbu Ghost, pozorným poslucháčom neunikne ani sprievodný vokál nápadne podobný tomu, ktorý dôverne poznáme z ich tvorby. Ak by hlas skutočne patril Papovi, na oficiálne nepotvrdených fámach, podľa ktorých Tobias Forge (ktorý pôsobil na poste speváka pre MCC) sa po vzniku Ghost stal lídrom aj tejto kapely, je možno predsa len niečo pravdy.

Pre tých, ktorým bola tvár Omegy neznáma, sa hudobník predstavil ako Martin Persner a stal sa tak vôbec prvým členom Ghost, ktorý verejne odhalil svoju totožnosť. Potvrdil tak viaceré dohady o jeho pôsobení v kritikmi vychvaľovanej zostave. Na internete okrem toho však už koluje ďalšia klebeta. Podľa nej vraj líder Papa Emeritus III nechal rozpustiť úplne celú kapelu. To, či je to len marketingový ťah, ktorý má fanúšikov navnadiť na blížiace sa európske turné a pripravovaný album alebo ide o pravdu, sa možno dozvieme už čoskoro. Na striedanie muzikantov v kapelách sme zvyknutí a keďže Ghost sa radi pohrávajú s fanúšikmi práve tým, že všetci okrem speváka nosia identické uniformy, nikdy nie je 100% jasné, kto stojí na pódiu. Kto vie, možno na koncerte vo Viedni, ktorý kapela odohrá 20. apríla, uvidíme kompletne nových hudobníkov.


Použité zdroje:
Foto: musicexistence.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *