Bývalý bubeník Trivium na jednom pódium s Jonathanom Davisom

Spomínate si na Paula Wandtkeho, bývalého bubeníka Trivium, ktorého sme mali pred dvomi rokmi možnosť ešte s nimi vidieť aj u nás? Pokiaľ nie, rýchlo si resetnite pamäť. Tento chlapík rozhodne nepovedal svoje posledné slovo a na hudobný priemysel, ale i naše ušné bubienky útočí zo všetkých strán. Už nielen prostredníctvom kapely Bedlem. Privítajte na scéne DEAD ORIGINAL.

 

Paul nie je z tých, čo by sa vzdávali ľahko. Pôsobí hneď vo viacerých kapelách, a to nielen ako bubeník, keďže v najnovšom projekte Dead Original by ste ho za bicími hľadali márne. Zastáva tu totiž post speváka a gitaristu.

 

Dead Original sú grungeom ovplyvnené trio, ktoré založil práve Paul. Ten pôvodne pracoval ako nájomný bubeník a jeho kariéru zrejme najviac naštartovalo už spomínané krátke pôsobenie v Trivium, ale aj muzikál Rock Of Ages. Tentokrát ale cítil viac inšpirácie na výmenu bicích za gitaru, a tak spojil sily s bubeníkom Robom Lernerom a basgitaristkou Dinou Simone a vznikli Dead Original.

 

Kapela je mixom grungeu, sily groovu, jednoduchých riffov, melodických slučiek a nejakých tých progresívnych elementov, ktoré sú vhodne zosúladené Grunge tam veru budete cítiť poriadne. Miestami, keď zatvoríte oči a necháte sa unášať iba hudbou a hlasom Paula Wandtkeho, zabudnete sa a budete si myslieť, že počujete Kurta Cobaina.

 

Každopádne, že sú Dead Original dobrá a veľká vec, naznačuje aj fakt, že 4. mája budú robiť predskokana Jonathanovi Davisovi z Kornu na jeho americkom sólovom vystúpení. Ale pokiaľ si neplánujete urobiť výlet do USA, v takom prípade si Dead Original vypočujte aspoň prostredníctvom ich nového klipu.

https://youtube.com/watch?v=UB6hAxGUiJY


Použité zdroje:
Foto: youtube,com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *