Bývalá speváčka z kapely Vixen uviedla video zo svojho pripravovaného albumu

Zakladajúca členka dievčenskej kapely z 80. rokov Janet Gardner spolupracuje so svojím manželom Justinom Jamesom, ktorý je zároveň aj gitaristom a producentom. Spolupracujú na albume Synergy, ktorý by mal vyjsť ešte tento rok.

Synergy je prvou spoluprácou, ktorá oficiálne vyjde pod značkou Gardner/James. Pár spolupracoval aj na Janetiných dvoch sólo albumoch: Janet Gardner (2018) a Your Place In The Sun (2019).

Janet Gardner oznámila svoj odchod z Vixen začiatkom roka 2019. Uviedla, že je najvyšší čas nechať bubeníčku Roxy Petrucci a basgitaristku Share Ross, aby „realizovali ich víziu pre budúcnosť Vixen“.
Gardner, Petrucci a Ross sú považované za stále členky Vixen spolu so zakladajúcou členkou gitaristkou Jan Kuehnemund. Tá zomrela na rakovinu v októbri 2013.

V januári 2018 Gardner podstúpila operáciu, aby jej odstránili krvné zrazeniny na mozgu. Kým sa zotavovala zo zákroku, Vixen koncertovali a Gardner bola nahradená speváčkou Lorraine Lewis z kapely Femme Fatale. V januári 2019 Lewis vydala oficiálne vyhlásenie, že preberá miesto vokalistky po Gardner. 

Gardner bola vokalistkou na komerčne najúspešnejších štúdiových albumoch kapely Vixen. Tie vyšli v tomto poradí: Vixen (1988), Rev It Up (1990) a Tangerine (1998). Tak isto sa podieľala aj na poslednej nahrávke Vixen z roku 2018, ktorú tvoril živý album Live Fire.

Videoklip k pesničke Wounded natočil Gang Geunwoo a Lee Ilguy z Metalbong Production.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *