Butcher Babies predstavujú Lilith

Po tom, ako sympatická americká formácia BUTCHER BABIES oznámila, že v mesiacoch október, november a december budú brázdiť Spojené štáty po boku čoraz úspešnejších Hollywood Undead, prichádzajú s ďalšou veľkou novinou. Aj Butcher Babies sa chcú totiž zaradiť do bohatej nádielky nových albumov, ktoré nás tento rok priam zaplavujú.

 

Kapela zatiaľ zverejnila iba toľko, že ich v poradí tretia štúdiovka vyjde pod štítkom Century Media Records a bude niesť názov Lilith. Zoznam skladieb ani ich počet, rovnako ako dátum vydania tohto počinu, ešte nie sú známe. Fanúšikovia si zatiaľ môžu akurát tak popásť oči na artworku k novej doske, ktorý má na svedomí Justin Paul z Design Weapons. Butcher Babies ale sľubujú, že svojich najvernejších nenechajú čakať dlho. Už budúci týždeň plánujú okrem termínu vydania albumu zverejniť aj nový singel.

 

Na svojich profiloch kapela uvádza: „Po roku písania a nahrávania sme nadšení z veľkosti a vyspelosti tohto albumu. Pracovali sme s producentom Steveom Evettsom, aby sme vám priniesli najsurovejšiu formu Butcher Babies. Žiadny auto-tune, 100% skutočné bicie, skutočné gitary, skutočná basa a energický útok Butcher Babies na vaše zmysly. Ako vieme, v tomto priemysle sú spomínané štandardy rýchlo nahrádzané strojmi a tie môžu eliminovať to, čo robí kapelu kapelou. Sme hrdí na našu tvrdú prácu a nadšenie každého jedného člena nášho tímu pri tvorení tohto diela.“

Butcher Babies predstavujú Lilith
Butcher Babies predstavujú Lilith

Heidi, jeden z hlasov Butcher Babies, vysvetľuje, prečo si zvolili ako názov nového albumu práce Lilith: „Z historického hľadiska sa Lilith démonizuje ako predstaviteľka promiskuity a neposlušnosti. My ju však vidíme skôr ako pozitívnu postavu. Symbol autonómie, rovnosti pohlaví a kontroly nad svojím vlastným osudom.“ Heidi ďalej hovorí, že Lilith, tak ako ju vidí, je nezávislou ženou, ktorá zlomila jarmo patriarchálnej spoločnosti a ktorá sa nebojí vyťažiť všetkými dostupnými prostriedkami čo najviac zo svojej existencie. Na obale nového albumu okolo postavy symbolizujúcej samotnú Lilith môžeme vidieť aj úhory, ktoré majú vraj symbolizovať nové začiatky a dobrodružstvo. „Hovorí sa, že keď sa vám sníva o úhoroch, je to potvrdenie toho, že ste sa vydali správnou cestou. My sme sa s novým albumom preniesli hudobne cez určitú hranicu a pristáli sme v nových vodách.“

 

Jej kolegyňa za druhým mikrofónom Carla dodáva: „Keď sme premýšľali nad titulom pre náš nový album, hľadali sme niečo, čo zosobní senzualitu, túžbu, nebezpečenstvo a silu. Neustále sme sa vracali k Lilith. Skúmali sme jej pôvod v rôznych kultúrach a formách a boli sme si čoraz istejší, že táto postava, kedysi obávaná, ale teraz krásny symbol prostredníka venovaného útlaku, bude perfektným znázornením nášho nového albumu. Artwork, ktorý sme vytvorili spolu s odborníkom, perfektne spojil do jedného celý minulý rok, kedy sme pracovali na Lilith. Vždy som milovala tému vody. Na hlbokom mori je niečo desivé a zároveň upokojujúce. Ponoriť sa doň môže znamenať smrť rovnako ako očistenie a znovuzrodenie.“ Týmto albumom sa vraj kapela úplne ponorila do emócií a nechala dvojhlavú beštiu, ktorú vytvorila, ešte zosilnieť. Určite aj vás tieto dámy presvedčili a už teraz sa tešíte na ich novinku.  


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *