Burning World Tour v Riders = veľká párty v malom klube

Sobota, 3. júna, sa v mikulášskom klube Riders niesla v duchu mladého metalu. Bolo horúco, oblečenie sa lepilo na telo, ale aj tak sa našli neochvejní fanúšikovia tvrdej hudby, ktorí zavítali na liptovskú zastávku turné Burning World Tour.

 

S miernym omeškaním, no predsa sa ako prví na pódium postavili SHADE OF THOUGHT. A v útulnom priestore to poriadne rozbalili. Hŕstka osadenstva klubu sa dobre zabávala. Okamžite sa zbehli pred pódiom, poskakovali a headbangovali. Dokonca sa k nim pridal i spevák zostavy..

 

Shade Of Thought predviedli kvalitné vystúpenie a všetkým rozprúdili krv v žilách. Varili sme sa vo vlastnej šťave pre počasie, ale aj divokú atmosféru, keď ich po prestávke vystriedali headlineri akcie DEATH SENTENCE z Banskej Bystrice. Tí s podporou zvyšných dvoch kapiel v súčasnosti cestujú po Slovensku, aby predstavili EP, ktoré dali dokopy minulý rok.

 

Keď táto partička vyskočila na dosky, akoby celý klub zacítil, že je tu hlavná hviezda. Hŕstka ľudí pred pódiom sa zväčšila. Niektorí si zamávali so spevákom, iní len headbangovali. Dokonca aj napriek obmedzenému priestoru niekoľko nadšencov neváhalo urobiť mosh pity. A kapela hrala tak dlho, kým si ľudia pýtali prídavky, ba aj dlhšie by sa boli zdržali, ale museli ustúpiť aj tretím aktérom.

 

Ako uzatvárajúci akt večera vystúpili CRIMSON OCEAN. Skupina, ktorá je tvrdá všehochuť, rovnako dostala ľudí do varu a pokračovalo šialenstvo, čo pred nimi spustili Death Sentence a pred nimi Shade Of Thought. Ani na nich skákanie a headbangovanie nepoľavilo ani na chvíľu. A prihodil sa i nejaký ten crowdsurfing. Tak sa Crimson Ocean stali príjemným zavŕšením celého večera.

 

Musím priznať, že som sa najskôr čudovala, do akého malého klubu kapely zavítali a nečakala som, že sa to tam zvrhne na divokú párty, ktorá sa mi zapíše do mysle. Kapely podali skvelé výkony, čo nie je žiadne prekvapenie, keďže išlo o mladú krv slovenskej scény. Okrem toho miesto tiež dýchalo skvelou atmosférou doplnenou pohľadmi slávnych rockerov z malieb na stenách. Tak kapely hrali pod dozorom Lemmyho, Ozzyho i Jamesa Hetfielda. Zvyčajne na malých klubových koncertoch býva veľký problém so zvukom, no tentokrát sa nič také neudialo. Zvukár odviedol dobrú prácu, všetko bolo skvelé.

 

Mikulášsky koncert bol záverečný koncert celej minišnúry, ale keby sa niekedy táto trojica opäť rozhodla vyraziť na cesty, účasť na koncerte nebudete určite ľutovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *