Budúcoročný Aerodome Festival aj s KORN!

Organizátori Aerodome oznámili prvého účinkujúceho na budúcoročnom ročníku. V predchádzajúcich rokoch sa na tomto jednodňovom open-air festivale objavili kapely ako Metallica, System Of A Down, Avenged Sevenfold, Limp Bizkit či Rob Zombie. Budúci rok sa v Čechách predstavia numetaloví KORN.

Miestom konania udalosti je plocha areálu PVA Expo Letňany a všetko vypukne 15. júna 2016. Lístky si však môžete zakúpiť už teraz v sieti Ticketportal. Aerodome Festival je organizovaný NuCoast Productions za spolupráce Octopus promotion.

 

KORN

Táto americká skupina vznikla v roku 1993 v Kalifornii a je považovaná za priekopníkov nu metalu. Vrchol rebríčkov dosiahli svojím tretím albumom Follow The Leader, ktorým dobili rebríček časopisu Billboard Top 200. Neskôr tam bodovali i všektými ostatnými.

Formácii milióny fanúšikov po celom svete nezískali len mimoriadne energické koncerty a nekompromisný frontman Jonathan Davis, ale aj pomerne časté a veľmi vydarené zvukové experimenty. ,,Korn chcel vždy hľadať inú cestu, meniť veci, robiť ich spôsobom, aký by nikto nečakal. Chceme tvoriť umenie, ktoré je odlišné a nekonformné,“ dávnejšie povedal spevák Jonathan Davis, no a jeho slová sú niekoľkonásobne potvrdené nahrávkami kapely.

https://youtube.com/watch?v=XhIZ0roBVzM

Počas doterajšej doby pôsobenia na hudobnej scéne KORN doposiaľ vydali jedenásť štúdiových nahrávok, ktorých kvalitu potvrdilo množstvo cien vrátane Grammy Awards. Zatiaľ poslednou ozvenou od nich je album z roku 2013 s názvom Paradigm Shift. Práve pri jeho nahrávaní sa po celých desiatich rokoch opäť zvítali s Brianom ,,Head“ Welchom, pôvodným gitaristom zostavy. Head rovnako v lete tohto roka pre Metal Injection potvrdil začínajúcu prácu na novom albume: ,,Pred pár týždňami sme začali skladať nový materiál. Máme veľmi veľa nápadov, ale v kapele je nás päť a chceme, aby boli s výsledkom všetci spokojní. A to chce svoj čas, zatiaľ sme len na začiatku procesu. Môžem však prehlásiť, že nová vec bude omnoho tvrdšia, než predchádzajúce albumy.“

Štart príprav nového albumu si spestrili aj oslavami dvadsiateho výročia vydania debutového albumu spojeného s veľkým koncertným tour, kedy odohrali hlavne staré vypalovačky. A s prierezom všetkých doterajších úspechov navštívia i Prahu.

Budúcoročný Aerodome Festival aj s KORN!

Viac informácií o festivale nájdete na jeho oficiálnej stránke alebo na FB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *