Budúci rok sa k nám vrátia Korpiklaani

Na Slovensko sa vracia populárna fínska folkmetalová kapela KORPIKLAANI, ktorá na podporu nového albumu Kulkija vyráža v marci 2019 na európske turné Wayfarers & Warriors. V rámci neho sa 14. marca zastaví aj v bratislavskom Majestic Music Clube.

 

Pripravovaný album Kulkija (z ktorého zatiaľ skupina vydala von tri skladby Kotikonnut, Harmaja a Henkselipoika) bude v poradí desiatym štúdiovým albumom a jeho vydanie je naplánované na 7. septembra 2018 cez známe vydavateľstvo Nuclear Blast. Názov nahrávky môžeme preložiť ako „Tulák“, čo má odkázať na jeho dobrodružnú povahu. Album bude obsahovať 14 piesní a bude doposiaľ najdlhším albumom. Od prvého do posledného tónu bude jedinečná atmosféra doprevádzať poslucháčov na ich dlhej ceste. Inštrumentálne pokračuje kapela spôsobom, ktorým začala na albumoch Manala a Noita. Ako hovorí Jonne: „Čím viac budeš počúvať album, tým viac detailov môžeš nájsť.“ Dopĺňa ho Tuomas: „Po prvýkrát som na metalovom albume mal šancu hrať takú širokú škálu emócií.“

 

Kapela vznikla v roku 2003 na základoch staršieho zoskupenia Shaman, ktoré založil súčasný líder Jonne Järvelä v roku 1993. Texty piesní sú vo fínskom alebo anglickom jazyku a zaoberajú sa prírodou, fínskou a laponskou mytológiou a alkoholom. Okrem klasických nástrojov (gitary, basgitara, bicie) skupina využíva aj zvuky akordeónu, rôznych píšťal, violy a kantele (tradičný fínsky strunový nástroj).

 

Ako predskokan sa predstaví známa fínska folkmetalová kapela TURISAS. Kapela bola založená v roku 1997 pod názvom Köyliö a o rok neskôr bola premenovaná na Turisas podľa starodávneho fínskeho boha vojny. Turisas do svojej tvorby vnáša prvky power metalu, viking a folk metalu. Sama kapela označuje svoj štýl ako battle metal. Doposiaľ vydali 5 štúdiových albumov, posledný ešte v roku 2013. Ich vystúpenia sú vždy živelné a vedia dostať fanúšikov do varu.

 

Druhým a zároveň posledným predskokanom tohto folkmetalového večera bude nórska folkmetalová skupinaTROLLFEST, ktorá bola založená v roku 2003 v Osle a doposiaľ vydala 5 albumov, posledný v roku 2017.

 

Príďte zažiť pravý severský folkmetalový večer v podaní fínskej hviezdy Korpiklaani, ich krajanov Turisas a nórskych Trollfest do bratislavského MMC, kde sa odohrá ich jediný koncert v rámci nielen Slovenska, ale aj Česka a Rakúska. Lístky sú už dostupné v predpredaji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *