Bubenícky workshop – to je Drummers‘ City Session

Drummers’ City Session je prvý a najväčší projekt bubeníkov pre bubeníkov. Jednou z myšlienok zakladateľa Jaroslava Šollara je posunúť level každého bubeníka na vyššiu úroveň. Ďalší z workshopov sa uskutoční 23. novembra v Bratislave.

Headlinerom dňa bude workshop Jakuba Kačica, ktorý predvedie, čo sa naučil na škole Berklee College of Music v Bostone, ktorú mal možnosť toto leto navštíviť. Ďalšie tematické workshopy budú aj z oblastí, o ktorých ste pravdepodobne doteraz nepočuli. Nechajte sa prekvapiť.

Skúsení bubeníci, ale aj ostatní hudobníci, budú mať možnosť prezentovať svoje schopnosti, no priestor sa bude venovať aj začiatočníkom, ktorí sa dozvedia viac o hre na bicie. Priestor bude aj na rôzne diskusie, nadväzovanie kontaktov a samozrejme zábavu. Hrať a jamovať sa bude na profesionálnych nástrojoch od firmy Backline.sk

 

Minuloročná akcia v Starej tržnici s názvom Welcome to the New Age nemala dovtedy minimálne na Slovensku obdoby. Po nej si členovia Drummers’ City dali organizačnú pauzu. Tú vyplnili zbieraním skúseností, nápadov a inšpirácií nielen po Slovensku, ale aj za jeho hranicami, a tiež sa zaoberali dôkladnou prípravou ďalších eventov. Po približne roku sa vrátili do Starej tržnice opäť, aby sa prezentovali na akcii s názvom Rozbaľ to, Bratislava! To, že to rozbalili doslova a do písmena, svedčia pozitívne ohlasy a mimoriadny divácky záujem. Možnosť vidieť hrať štyroch kvalitných bubeníkov naraz, to sa nestáva každý deň. Reč je o Jakubovi Kačicovi, Michalovi Fedorovi (Andrej Šeban band), Jarovi Šollarovi a Viktorovi Gabajovi.

Novembrová akcia je otváracou a zároveň prvou v rade Drummers‘ City Sessions, ktoré sa budú konať pravidelne počas celého roka v priestoroch KC Zora na Okružnej ulici 1 v bratislavskej Trnávke.

Viac info na http://www.facebook.com/events/858867447481302, alebo http://www.drummerscity.com/drummers-city-session-2311

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *