Brutal Assault už po 19-krát so Slayer na čele

Hudobný festival Brutal Assault zažije svoje už 19. pokračovanie s hviezdami svetových rozmerov, napríklad s takými Slayer, ktorí sú jednoznačným headlinerom. 

Legendárna kapela SLAYER, ktorá sa na festivale Brutal Assault objaví po prvý raz v jeho histórii, definuje od 80. rokov podobu extrémneho metalu a spoločne s Metallicou, Megadeth a Anthrax tvorí legendárnu thrashovú štvorku známu aj ako „Big 4“. Američania vystúpia na festivale v zostave, ktorej, napriek niekoľkým zmenám, stále dominuje dvojica Tom Araya a Kerry King. Tých za bicími ženie vpred nadpozemsky rýchly Paul Bostaph a na pozícii gitaristu si pozrieme Garyho Holta.

Medzi ďalšie ťaháky patria aj AMON AMARTH – Vikingovia zo Švédska, teenagerovská deathcorová modla BRING ME THE HORIZON, hudobná genialita v podaní THE DEVIN TOWNSEND PROJECT či surový Phil Anselmo a jeho DOWN.

Brutal Assault už po 19-krát so Slayer na čele

Domácich fanúšikov určite poteší najväčší návrat českej kapely za posledné roky v podobe KRABATHOR, ale vaše metalové uši a hlavy otestujú aj praotcovia blackmetalu VENOM, kontroverzní Nóri SATYRICON, a určite aj americká hardcore legenda SICK OF IT ALL. Kompletný zoznam potvrdených účinkujúcich nájdete na stránkach www.brutalassault.cz a www.facebook.com/brutalassaultfest.

Festival Brutal Assault sa bude konať počas štyroch dní v termíne od 6. do 9. augusta v areáli vojenskej pevnosti Josefov u mesta Jaroměř. Na troch pódiách sa predstaví zhruba 90 kapiel z celého sveta. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *