Brno pocíti silu mrazivej severskej zloby s Abbath

Začiatkom februára bude síce zimné obdobie vrcholiť, no v Brne bude mráz ešte viac zožierať až do špiku kostí. A to hlavne preto, lebo brniansky Fléda klub navštívi 08. februára severské blackmetalové turné plné zloby.

 

Headlinermi Outstrider 2020 European Tour budú Nóri ABBATH, ktorí sú na scéne len od roku 2015, no prekvapivo sa dostali medzi ikony nórskeho black metalu. Niet divu, keďže kapelu založil gitarista a spevák Abbath (ex-Immortal) a v zostave dokonca spočiatku pôsobil aj basgitarista King, ktorý predtým pôsobil v kapele Gorgoroth. Po trojročnej pauze od ich debutového albumu Abbath (2016) prišli začiatkom tohto roka s novinkou Oustrider, ktora je hlavným dôvodom tohto turné.

 

No len pri nich to určite neostane. Do zostavy sa pridala aj morová rana kapely 1349 s burácaním mocných bubnov Frosta (Satyricon). A celý tento večer nakoniec zaklincuje allstar projekt VLTIMAS, za ktorým stojí Blashemer (ex-Mayhem), David Vincent (ex-Morbid Angel) a Flo Mounier (Cryptopsy). Toto trio vo svojej tvorbe kombinuje mrazivé škandinávske riffy s puncom temnoty a poctivou silou death metalu. V Brne predstavia svoj debutový album Something Wicked Marches In.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *