Britsko-slovenskí Craggy Collyde vydávajú vinylový mini-album Wrapped up in Ribbons

Craggy Collyde je britsko-slovenské rock’n’rollové duo so základňou v juhomoravskej metropole Brno. Frontman Craggy pochádza z Británie, kde roky hrával po undergroundových kluboch s rôznymi pochybnými rock’n’rollovými skupinami. Jedného dňa sa zobudil uprostred Moravy a počas toho, ako sa ponevieral po brnenských baroch so svojou akustickou show, sa zrazil s Veronikou. To bolo v roku 2014. „Počas môjho štúdia v Brne som zašla na akustický koncert jedného Angličana – tým myslím Craggyho – a náš spoločný známy mu zmienil, že hrám na bicie,“ spomína bubeníčka Veronika. „O štyri roky neskôr, keď sa Craggy rozhodol, že je na čase znovu oprášiť elektrickú gitaru, sa mi ozval, či by som mu nepomohla s nahraním nejakých songov. Nadšene som súhlasila, keďže jeho „akustický thrash’n’roll“ sa mi veľmi páčil. Úlohu zohralo tiež to, že som sa v tej dobe práve vrátila zo zahraničia, pevne rozhodnutá pokračovať v hraní. Bola to ideálna príležitosť a kombinácia,“ dodáva Veronika.

Po debutovom singli „Sorry Now“, ktorý vydali v roku 2018, vydávajú Craggy Collyde svoj druhý počin na vinylovej platni – mini-album so šiestimi pesničkami nazvaný „Wrapped up in Ribbons“. „Pesničky sme nahrali už v máji a novembri roku 2019 v Brne, pričom na albume sa vyskytnú aj naši známi, ktorí nám vypomohli s nástrojovým obsadením – v titulnej piesni s klavírom a v ostatných s basgitarou,“ hovorí Craggy a k súčasnej situácii dodáva: „Momentálne sme síce rozdelení hranicou, no netrpezlivo čakáme na znovuotvorenie hraníc a uvoľnenie opatrení, aby sme mohli znovu začať skúšať a nový album predstaviť aj v slovenských a českých kluboch. Na to sa tešíme najviac.“

Britsko-slovenskí Craggy Collyde vydávajú vinylový mini-album Wrapped up in Ribbons
Britsko-slovenskí Craggy Collyde vydávajú vinylový mini-album Wrapped up in Ribbons

Oficiálny dátum vydania desaťpalcového vinylu v limitovanej číslovanej edícii je piatok 29. mája 2020. Dovtedy je možné si ho predobjednať na Bandcampe kapely alebo na stránke www.vinyloveplatne.sk. V digitálnej podobe je album už dostupný na digitálnych platformách, ako napríklad Bandcamp alebo Spotify. Pre novinky o koncertoch sledujte oficiálnu webstránku kapely www.craggycollyde.com alebo tiež Facebook a Bandzone.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *