Brian Johnson z AC/DC zaspieva na albume Stinga

„The Last Ship“, to je názov nového albumu, ktorý sa chystá vydať spevák Sting. Je to už 10 rokov, od vydania posledného albumu, čo sa spevákovi podarilo nazbierať originálny materiál. Hosťom na albume bude aj spevák z hardrockovej skupiny AC/DC, Brian Johnson.

Album „The Last Ship“ bude pravdepodobne vydaný 24. septembra 2013. Niekoľko skladieb z nového albumu plánuje Sting použiť aj v rovnomennom muzikály. Jeho premiéra na Broadwayi je naplánovaná na rok 2014.

Ako sa vraví v správe agentúry Reuters, na albume má hosťovať niekoľko muzikantov, ktorí pochádzajú zo severovýchodného Anglicka. Medzi nimi je aj Brian Johnson, spevák z AC/DC.

Tá symbolika je pre mňa veľmi silná.

Hlavnou témou albumu a muzikálu je lodenica Wallsend, Stingovo rodné mesto. „Bolo to niekedy v osemdesiatych rokoch 20-teho storočia. Moje prvé spomienky sa točia okolo lodenice Swan Hunters na konci ulice. Miesto, kde postavili niektoré z najväčších lodí na svete.“

„Prítomnosť obrovských lodí, ktoré sa týčia nad strechami radových domov, v akom sme bývali aj my, bola pôsobivá. Tá symbolika je pre mňa veľmi silná,“ dodal Sting pre Huffington Post.

Na internete je už aj video, kde Gordon Summer, ako sa Sting volá občianskym menom, hovorí o práci na novom materiály pre The Last Ship.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *